• illa ki sol cebine konan kalemin aktığı ve heba edilen nice çamaşır sularına rağmen mürekkep lekesinin çıkarılamadığı giysi.
  • (bkz: white collar)
  • iş görüşmesine giderken iyi bir ilk izlenim bırakmak için giyilebilecek, hem şık giysilerle, hem de kotla bile uyum sağlayabilen, "yuniseks" olmak suretiyle de bir tercih sebebi olan giysi.
  • bir ekonomist klasigi.*
  • hugh grant e en çok yakışan giysidir kanımca...bir diğer örnek için (bkz: mavi gömlek) (bkz: hugh grant in mavi gömleği)
  • simdilierde siklik ve ciddiligi gosterse de, 19 yuzyilda somiz denilirdi bunlara ve fabrikalarda calisan alt tabakanin giydigi bir gomlek cesidiydi beyaz gomlek. burjuva beylerimiz asla beyaz gomlekle gezmezdi
  • burada özellikle belirtmek isterim ki, uzun kollu beyaz gömlek, kadın erkek herkesin tartışmasız en büyük kurtarıcılarındandır.

altına kot giyersiniz, spor olur, takım elbisenin içine giyersiniz her daim şık durur, ve her çalışan insanın gardrobunda en az bir tane bulunur.

ütü de beyaz renkte bir başka durur. o bambaşka bir entrynin konusu. girmeyelim şimdi.
  • gece klüpleri ve barlara girme hakkı olan onsekiz yaşını geçmiş "ortamlara akıyorum hacı tutmayın beni" diyen çılgın bünyelerin üniforması olan giysi.
    bu kadar mı itici olur artık, bu kadar mı basitleşir. yakışana yakışmıştır eyvallah, kötüleme amacı taşıyan genellemelerin içindeki istisnalar değerlidir çoğu zaman bi lafımız yok onlara. ama nedir bu çılgınca, önüne geçilemez beyaz gömlek hastalığı. temizlik simgeliyor bu desem, içindeki adam temiz değil üst baş temiz olsa ne yazar, mor ışıkta parlıyo haaaatunların gözlerini alıyo desem, minibüste de var mor ışık orda da giysinler o zaman. giyene müthiş bi karizma veriyo desem, vermediği entryden çok açıkça anlaşılıyor. e ne peki bu giysinin bu kadar popüler olmasının sebebi? büyük ihtimalle beyaz gömlekli bi abinin mekandan hatun kaldırması bunu gören aç bünyenin de bunu reklam etmesi.

not: entryde bahsi geçen durum spesifik bir zaman dilimini kapsıyor farkettiyseniz. "gece çıkmak". genelleme yapıyorum evet ama götümden uydurduğumu söyleyemem. bu yazıyı okuyup gözünüzün önüne gelen insanlardan bahsediyorum, eğer o insanlardan birisi sizseniz yapıcak bişey yok. çok kötü butonu mevcut altta.
  • giyen herkeste ayni etkiyi yaratmayan gomlek rengi. kimini vezir edip, ona haysiyetli bir ifade kazandirsa da kiminde bir o kadar silik durur, tum albenisini o bedende kaybeder. ayrica beyaz gomlek severler icin bil's markasi turkiye'de sadece beyaz gomlek ureten yegane markadir.
  • dar beyaz gömlek her zaman şık ve kurtarıcıdır.
hesabın var mı? giriş yap