şükela:  tümü | bugün
  • adamın beyninin %90'nın olmamasına rağmen iq'su 75 çıkmış ki zeka geriliği var diye kabul edilen insanların iq'su 70-75 diye biliyorum hata varsa düzeltin lütfen. türkiye'nin iq ortalaması 88 yani geri zekalıdan hallice bakın ortalama diyorum en geri zekalıca tabirle bu demek oluyor; ülkenin %50'sinin 88'in altında yani geri zekalı olma ihtimalinin çok yüksek olduğu anlamına geliyor. bu yüzden de politikacılarımız ortalamaya hitap ediyorlar. boşuna dememiş churchill baba her millet hakkettiği şekilde yönetilir.
  • fazla ağırlıktan kurtulmuştur. artık kuş gibi hafiftir, enerjiden de tasarruf eder.
  • "önemli olan boyu değil işlevi" sözünü farklı bir kulvarda kanıtlar niteliktedir.
  • ibrahim tatlıses
  • ülkemizde sayısı 50 milyonu bulan insan türü.
  • banagoresutonlaragorecukelata isimli yazar konunun bilimsel açıklamasını yapmış.

(bkz: hidrosefali)

(bkz: hidranensefali)

beyinsiz yaşanabilir mi diye merak edenler için ise bir bilgide ben vereyim ;

(bkz: anensefali)

ya da
    (bkz: anencephaly)

---spoiler---

anensefali nadir görülen ciddi bir doğum anomalsidir. yenidoğanın kafatası ve beyin gelişimi yetersizdir. anensefali, döllenmeden sonraki 23-26'ıncı günler arasında nöral tüpün başka yakın kısmındaki kapanma bozukluğu sonucu ortaya çıkan ve beyin, kafatası ve kafatası derisinin büyük bir kısmının yokluğu olarak tanımlanabilir.

---spoiler----
    beyni olmadan doğan çocuklar en fazla 3 3 gün yaşamalarına ya da ölü doğmalarına rağmen,
    abd'nin colorado eyaletinin pueblo kentinde beyni olmadan doğan nickolas coke isimli çocuk herhangi bir makinaya bağlı kalmaksızın 3 yıl yaşamıştır....

---spoiler---
  • memurluk yapmada* beyne ihtiyaç duyulmadığını bildiğim için beni şaşırtmamış haberdir.

edit; arkadaslar yukarda beyin derken kritik dusunme, yaratıcılık, yanlisi ve dogruyu ayirt etmeyi kastettim. akli kullanmak yani. yoksa tabiki kolunuzu kaldirirken bile bi beyin gerekiyor.
  • yıllar önce şahan skecine de konu olmuştu*

http://www.youtube.com/watch?v=loi0-k2wrba
  • 75 yine olumlu bir rakam bence.