• ezhel ve murda'nın yeni şarkısı. sözleri basit ama melodisi güzel gibi.

https://open.spotify.com/…si=svszxzhpsr2pvxg-9nno9q
  • yeni yayınlanan ezhel şarkısı, güzel çalışma olmuş.

bkz

“bugüne değil kısmet
    bi' sonraki hayatımda gel
    öyle bakıp yapma bana nispet

belli ki sende de var istek
    elveda maalesef
    bi' sonraki hayatımda gel”
  • felaket potansiyeli gördüğüm şarkı.
  • buraya fuat, ayaz kaplı, istanbul attack falan yazarım ama yeni yetme rap dinleyicileri bunu rap olarak görmeyeceği için parmaklarımı yormama gerek yok.

tanım: ses, sanat ve yetenek içermeyen bir "autotune" parçasıdır. hızlı tükenen şarkılara bir yenisi eklenmiştir.

edit: şarkıyı tekrar dinledim, şans falan vermek için değil sadece ais ezhel'in ne kadar kaliteli rap yaptığını anmak için. yazık. para için kültürü bir kenara attınız.
  • hit olacak sarki. artik ezhel'in her sarkisi hit olacak arkadaslar, alissaniz iyi olur.
    autotune diye bik bik otenler oyle bir aristokrat takiliyorlar ki sanki sadece beethoven, mozart dinliyorlar.
  • şahsımın "özel" listesine eklenmiş, murda olmasaymış, sadece ezhel söyleseymiş daha güzel olacakmış dediğim şarkı.

hangi sözünü alıntılasam bir diğerine haksızlık olur.

• yeni "aya" olmuş. tutar bu. ezhel'e bu sean paul tarzı şarkılar yakışıyor vesselam.
  • aya'nın aksine çok beğendiğim şarkı.

"tüm ruhumu söktün dün
    tam 21 gram eksik ölçtürdün" gibi çok hoş bir gönderme içeriyor.
  • aslında sevdiğim bir tarz değil ama 30 saniyelik bir kısmını dinledikten sonra şarkıya gidip dinledim. "elveda, maalesef" derken içim eriyor. tekrar dinleme isteği uyandırıyor.
  • ilk defa bir rap şarkısını tekrar açıp dinleme isteği uyandırmıştır. melodisi hem tatlı hem melankolik gelmekte.

yerimizi alalım. icinde geçen bodrum sahili, kum taneleri, bikini gibi laflar şimdiden yaza çağrışım yapmakta, yazın heryerde bolca duyacaz gibi şarkıyı. ocak ortasında -5 derece gündüz sıcaklığındaki ankara'dan selamlar herkese :)

yakışıyor sana özgürlük
hesabın var mı? giriş yap