şükela:  tümü | bugün
23 entry daha
 • doğruluğuna inandığım önerme. eskiden istanbul'a gelirken düzlükten tepeye çıkıldığında sağda solda binaların göründüğü yere bilecik derlerdi. çıktığınızla indiğiniz bir olurdu. öncesi düzlük, sonrası düzlük ama tepeye şehir kurmuşlar. bence o evler de yoktu aslında, yükseklik farkından ve aşırı oksijenden sonucu bir çeşit halüsinasyon hali. artık karşıki dağdan yol yapmışlar da bu afallamayı yaşamıyorsunuz.
 • http://www.facebook.com/…nt.php?eid=149720548414816
  böyle de bir event var. zaten tahmini olarak 1500-2000 kişi filan vardır o minik yerde.
  p.s: bozüyüklüyüm.
 • varlığını savunanların en büyük argümanının "osmanlı'nın kurulduğu yer" olması ile daha da kuvvetlenen tez. bu yerin varlığına insanları inandırmak ve bu sayede bölgeyi gizlemedeki oyunları daha rahat yürütebilmek adına tarihin her zaman yapıldığı gibi bu konuda da değiştirildiğini düşünüyorum.
 • haber sitesine yorum yazan bileciklilerin, bilecik'e ısrarla "bileciğ" demeleriyle doğru olabilme ihtimalinin kuvvetlendiği iddia.*

  halbuki ben gitmiştim bilecik'e. söğüt'ü, ertuğrul gazi türbesi'ni bile görmüştüm. hatta kınık köyü var bir de, çömlekleriyle ünlü; ordan da kil almıştık. şimdi kendimden şüphe etmeye başladım işte.*
 • benim de yavaş yavaş inanmaya başladığım hadise.

  olay şöyle cereyan etti;

  bi kaç sene önce ailecek istanbuldan kayseriye doğru yola çıkmıştık. geredeye yaklaştığımızda hafif karnımız acıktı. o bölge full otoban olduğundan belki yol üstünde bi yer buluruz diye bilecik tabelasının olduğu yöne saptık. biraz ilerledik yol döndü döndü ve biz tekrar gerede otobanındaydık. aklımız almadı. babam hırs yapıp bi şekilde sapağı buldu ve tekrar döndük sonuç yine aynıydı. o zaman tabii bilecik diye bir yerin aslında var olmadığını hiç düşünmemiştik. şimdi bu bilgi komplo teorisi bile olsa beni ürpertiyor.

  (bkz: true story)
 • eğer gerçekten bilecik diye bir yer yoksa -ki olmadığı yönündeki kanıtlar oldukça güçlü- osmanlının da aslında kurulmamış olabileceği kuşkuları ortaya çıkmaktadır. zaten osmancık diye bi yer varken kalkıp da bilecik gibi saçma isimli (hayali) bi yerde koskoca imparatorluğun kurulduğunu iddia etmek çocukça bir yaklaşım ve aslında ben bunun arkasında art niyet ararım arkadaş!! acaba bozöyüklülerin bu işten bir menfaati olabilir mi? bunları akla getiren olasılıktır. (bence kesin orası ayrı)
 • bilecik diye bir ilin olduğunu varsaysak bile söğüt diye bir ilçesinin olduğu kabul edilemezdir. çünkü söğüt bir ağaç adıdır, ilçe adı değildir. işte bu yüzden söğüt diye bir ilçe olmadığı gibi, bilecik diye de bir il yoktur. ama bozüyük diye bir ilçe vardır ve bozüyük, türkiye'de hiçbir ile bağlı olmayan tek ilçedir.
 • hep yozgatlıların işi bunlar.
 • bilecik kelime anlamı ile bağlantı, geçiş demek. bir zamanlar oralardan bir şeyler geçiyormuş, şimdi ise sarışınlar boktur!
 • evet aslında bilecik diye bir il yok.
  aslında böyle bir il var; ama herkese görünmeyeninden. büyülü burası, gelip geçen zannediyor ki bir dağ başından ibaret, içinden sadece tren geçiyor. ama işin aslı bu değil. bilecik hakedene gösteriyor kendini. hakedemeyen hiç bir ile bağlı olmadığını düşündürten bozüyük'ün varlığından haberdar sadece.
  öyle söylemler var.

  (bkz: bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir)
192 entry daha