şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün 4 mevsim tiyatrosundan tiyatro bileti almak için biletix sayfasına yönlendirildim!
    150 lira bilet için aldılar, 15 lira hizmet bedeli ve asıl şoka girmeme sebep olan ise "biletimi bana mail olarak atmaları için" tam olarak bu sebepten benden 3.50 tl daha para istediler!!!
    mail atmak için para istemek nedir ya!
    sonra sözlük de bunla ilgili ne var diye bakmak için girdiğimde, (bkz: biletix) halihazırda sayısı fazlaca insanın bu durumdan şikayetçi olduğunu görünce daha fazla itiraz etmeliyiz diye düşündüm!

insanların artık ciddi anlamda enayiiiii yerine konmasına fazlaca sinirlerim bozuluyor ve tüm sözlük camiasından bu konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşarak ve paylaştırtarak bu durumu protestoya çağırıyorum!!!

#biletixkullanmakullandırtma
  • kesinlikle katılıyorum.
  • başka alternatifi olmayan konferans, tiyatrı yada benzeri etkinlikler için sıkça yapılan yavşaklık.

(bkz: destekliyorum)
  • bazı etkinliklerde, bilet yazdırma ücreti olarak 6 lira alan firma.
    alternatif yoksa ve biletix’ten almak zorundaysanız, sitesindense gişelerini tercih edebilirsiniz.
  • gişelere gidip gitmemek değil!

artık insanları hiç kimse enayi yerine koyamaz!

biletix bizi nasıl mecbur bırakabilir bu seçeneğe..

biz bilet almazsak biletix kim!!

tüm sözlükçülerin bu durumla alakalı protesto yapması gerekiyor!

sadece bu konu değil, herkes burada yaz yaz yaz.. artık birlik olmalıyız ve hep bir ağızdan konuşursak biletix kendini düzeltecektir.
    ve bu insanlara ne kadar dayatma yapan marka varsa hepsine karşı uygulamamız gerek bir birlik olmalı!
    #biletixkullanmakullandırtma
  • hakli yakaristir. passolig niye cikti saniyorsunuz? binlerce macin biletlerinden oturduklari yerde komisyon topluyorlardi. herif eline bir kagit parcasi veriyor, karsiliginda 200'luk biletin 20'si benim diyor. eline verdigi kartonun maliyeti 20krş.
  • başka yerden bilet alma alternatifi olmayan etkinlikler için ne yapacağımızı düşündüğüm ve fazlasıyla hak verdiğim boykottur. ama cinemaximum gibi bir tekelleşme söz konusu burada da.
  • bence herkes tüm sosyal medya hesaplarından bu duruma tepki göstermeli ve göstertmeli! kullanıcının gücünü fark etmeleri gerekiyor artık diye düşünüyorum..
  • tiyatro biletini aldığımda da benim de karşılaşıp şok geçirdiğim bi durumdu ve gittiğiniz yerde de ciddi ciddi biletin çıktısını istediler benden. telefondan göstereyim pdf halini dediğimde burun filan kıvırdılar. lan ben bu dijital şey için 3,5tl para verdim 10 sn koltuk numarama tarihe bak bi zahmet gerizekalı.

sonuna kadar desteklediğim olay. grupanya'ya filan bakın arada aynı sahneler daha ucuz olabiliyor bu arada.
  • sözlük hereken hassasiyeti ve önemi gösterirse markalar geri adım atacaklardır arkadaşlar!

herkes;

#biletixkullanmakullandırtma şeklinde yayabilirse çok iyi olacak!