• 90 larda ergenliğe giren kızlar arasında moda olmuş, elden ele dolaşmış kitaptır. öyle ki bunu okumayan kızlar okuyan kızlar tarafından dışlanabilir, genç kız olmamakla suçlanabilirdi.
  • beş serili bir kitap#2215266 olarak bırakmışlıktan uzunca bir süre sonra son kitabıyla* seriyi tamamlamış ve bitirmiş olan ipek ongun'un 90'larda ergenliğe girmiş her genç kız tarafından övülerek veya yerilerek okunmuş olan kitabı.
    ben de okumuştum. geçenlerde kitapçıda görerek son kitabın son sayfalarına göz attım, kızın da sonunu bilmek için. sene hesabına vurduğumda kızla akrandık, ikimiz de büyüdük.
    --- spoiler ---
    ama o şu an evleniyor....! *
    --- spoiler ---
  • ortaokulda zorla okutulup ustune sinav yapilan kitap, ilginc bir yapay genc kiz jargonu vardir.
    mesela hala "goturrr" ne demek bilmiyorum, cok gecerdi bu goturrr "yakisikli erkek muhabbeti" esnasinda.
    reel kokleri olmayan bir genc kiz hakkindadir.
  • serinin son kitabı yazıldıktan ve bu ısrarla belirtildikten yaklaşık 2.5 yıl sonra yeni bir kitabı daha çıkan ipek ongun serisi.zamanında gizli gizli okumuşlugum vardır.
  • bes bin yil kadar once ben okudugum sirada,serra'nin bir ruyasi vardi soz konusu kitabin basinda.rob lowe ile dans ediyordu kendisi,sheena easton gozukup kiskanclik krizi geciriyordu akabinde,sonra da madonna gelip 'serra ile boyle konusamazsin' filan diyordu.sunca zaman sonra,etrafta tanidik gormek tedirginliklerim arasinda ayni kitabin son baskisini karistirirken olayin su sekilde anlatildigini gordum : serra brad pitt ile dans eder,o sirada jennifer aniston gelir,kavga cikar,madonna yine serra'yi savunur.burdan cikacak esas sonuc a) benim cok yaslandigim midir? b) bir rob lowe vardi ne oldu ona midir? c)madonna'nin gecmemis ünü mudur? yoksa d) kitabin yeni baski da olsa jennifer aniston yerine angelina jolie yazacak kadar da yeni olmadigi midir? diye basta ipek ongun olmak uzere herkese sormak ve olay yerini sessizce terketmek isterim.
  • illa ki okunacaksa da on yedi yaşından çok önce okunması gereken kitaptır. on yedi yaşında okuyup da o kitaptaki gibi yaşayan boş yaşıtlarının olduğu gibi bir düşünceye kapılma ihtimali bile ürkütücüdür.
  • kahramanı serranın oktay (ya da okan) diye bir sevgilisi olmuştu, yanlış hatırlamıyorsam bir sene boyunca toplam iki kez, rakamla 2 kez öpüşmüşlerdi bunlar. serra denen dangalak ikisinden sonra da sanki öpüşmemiş de hayatının orgazmını yaşamış gibi tepki vermişti. kızın ya aşırı tahrik olup aşırı tepki verdiğini, ya da inanılmaz kısıtlı bir hayalgücü olduğunu düşünüp okumayı bırakmıştım, ki ben daha liseye bile geçmemiştim galiba. şimdi nerden aklıma geldi bilmiyorum, ama sinirlendim gece gece. ulan bir senelik sevgilinle öpüşmek için özel bir olayı, günü mü (yılbaşı, doğum günü,vs) beklersin, manyak mısın? kaldı ki lisede falan olmuyordu bu, bildiğin üniversite öğrencisiydi ikisi de. demiyorum ki gece gündüz sevişin, durex'i zengin edin ama bu kadar da abartmasaydın be ipek ongun.
  • "bgn dnz gzms e aşk oldhum : ))) ne kadrr yakşklıymışş yhaaa ;))"
  • hafızam beni yanıltmıyosa lense mercek diyen serranın kahramanı olduğu kitaptı bu. hayatım boyunca teoride ve pratikte kontakt lense mercek dendiğini duymadım, bir ipek ongun başarabildi bunu! bi de bu kadıncaaz hakkaten bu el kadar kızı bi giydirirdi hayalinde, efsanevi 80ler için bile fazladır yani, o yaşımda bile "e, oldu mu şindi serra, çaya böyle gidilir mi?" diye düşündüğümü hatırlarım.
hesabın var mı? giriş yap