• ukrayna yerine ukranya yazar sktigimin cahili.

edit: ooo "@2 zkmis" olmusuz. kimin ne yazdigini dert ettigim yok da, sunun anlasilmasi icin ekleyeyim dedim, bu dahi anlamina gelen de'nin ayri yazilmasi konusundaki gibi bir hata degil. cunku onu yanlis yazan adam konusurken dogru vurguyla kullaniyordur de'yi. "oyle olsa da boyle oldu" derken yani mesela. ancak ukranya yazan adam ayni zamanda ukranya da diyor, hatta bunun ukranya'nin da dogru bir yazilis oldugunu iddia edenleri de var. bakin yanlis yazilis da israr eden adamla bilimsel herhangi bir gerceklige ampirik olarak herhangi bir sey gostermeden karsi cikmaya kalkan adam arasinda benim icin bir fark yok. ikisi de ayni ayarda cahil.
    bu ukranya/ukrayna ayrimini yapamiyorsaniz cahilsiniz aga, yazarken yanlis yazmissinizdir, olabilir ben de her kelimeyi dogru yazmiyorum, ancak en azindan yanlista israr etmiyorum, ama israrla ukranya yaziyorsaniz, agir cahilsiniz.
  • her soruya cevap vermesi.
  • bilmediği konu hakkında bilgili gibi konuşmaya çalıştığı ilk beş dakika yeter hatta susması için elinizi adamın ağzına bastırmamak için zor tutar. kendilerini kolay ele verirler.
    yalnız ın yanlız diye yazılması
  • anlamak için çaba göstermeye gerek yok. her konu hakkında- ama istisnasız her konu- bağıra çağıra yorum yaparak kendilerini belli ediyorlar zaten.
  • önce bir cahilliğin, cehaletin doğru tanımını yapalım. ondan sonra bunların üzerine oturup saatlerce konuşuruz. ne yazık ki biz, henüz bu kavramların doğru tanımını dahi yapamıyoruz.
  • yapılan espiriyle verilen karşılık belirler
  • kesinlik ve bilgi ters orantılıdır. daha çok okudukça her şeyden daha fazla şüphe duymaya başlarsın. duyduğun, okuduğun şeylere ilkte hemen atlamazsın. hep bi şüphe payı bırakırsın. aynı şekilde kendinden de şüphe edersin, yanlış hatırlamıyorsam diye başlarsın bazı cümlelerine. ama cahillerin her şey hakkında kesinlik içeren bilgileri vardır. ve bu bilgiler ekseriyetle kulaktan dolmadır, bir araştırma, okuma içermez. ama kendilerinden o kadar emindirler ki bilmeyen adamı aldatabilirler.

şu cahil özgüveni keşke okuyan yazan adamlarda da olsa.
  • bir entry de gördüğüm hoş satırı tanım olarak kullanıyorum.

(bkz: cahillik ne güzel lan, her şeyi biliyon)*
  • merak duygusundan yoksun olması; "neden" sorusunu sormayı alışkanlığa çevirmemesi.
  • spor hakkında bilmiş bilmiş yazarken kulüp yerine klüp yazması.

inanın çok işe yarıyor.
hesabın var mı? giriş yap