• buram buram donanım haber lenovo z580 kullanıcıları platformu kokan başlık. evet ben de onlardanım. 2012 model bu bilgisayar hala yıkılmadı. ssd takviyesi ile günümüz makinalarına taş çıkartmakta.

edit: lenovocular yoğun mesajlıyor z570'ciler de memnunmuş. hepinize selamlar dostlar.
  • 2011 aralık modeli laptop'um ile katıldığım başlıktır. kendisiyle bu süreçte nelere göğüs germedik ki gerek oyunlar (ilk aldığımda tabii), gerek uçar kaçar kodlar yazardım (ortanca yıllarında) ve artık sadece video izleme, yazı işleri ve azıcık kod yazma işlemlerini gerçekleştirdiğim bilgisayardır.

fanını güncel olarak temizlememe rağmen kendisinin çok istediği boğaziçi caz korosuna katılma isteğini bir türlü sona erdirememekteyim.
  • 2013'te aldığım macbook pro ile katıldığı eylemdir.
    yarı profesyonel djlik yapıyorum.
    yazılımcı, mimar veya mühendis olmadığım için bilgisayarı sadece müzik dinlemek beğendiğim müzikleri arşivlemek ve arşivlediğim müzikleri dj setlerinde çalmak için gerekli yazılımı kullanmak için kullanıyorum. yani kullanım alanım epey sınırlı böyle giderse bi 5 sene daha kullanırım sanırım...
  • mütemadiyen yapmaya çalıştığım ama başarması çok zor olay. 5 sene yeni bir laptop almak için gerçekten milat zamanlama. şirket laptopu da olduğu için biraz daha başarmaya yaklaşıyorsun ama yine de zor zanaat.
  • 2019 mart ayında aldığım monster bilgisayarımı minimum 5 yıl kullanmayı planlıyorum.

bundan önce kullandığım 2019 şubatında sattığım masaüstünün sadece 2 parçasını bırakıyorum aşağıya anlayan arkadaşlar bir gülümseyeceklerdir.

i7 920 - gtx 295
  • 2013 senesinde lenovo z510 i7 versiyonunu almıştım. 6 sene kullandım daha da hiçbir problemi yoktu yenisini alacağım için sattım. sadece işlemci için macun almıştım başka da bir şey yapmadım. hdd yerine ssd alsaydım daha da baya götürürdü. şimdiki laptobum yine lenovo hayırlısı bakalım umarım bir önceki tecrübemdeki gibi yine hiçbir problem yaşamam.
  • 11 senedir kullanıyorum . macbook pro dur kendisi . çeşitli evreler atlayarak geldim bu modele . çok beğendiğim hayran kaldığım bir bilgisayar. ama artık o da zamana yenik düştü . batarya bitti . fullhd videolar sıkıntı çıkarmaya başladı . ama parasının sonuna kadar hakediyor . kullanım keyfi hala pc’lerde ve notebooklarda yok . trackpad bir harika . yine alırsam bundan almak isterim ama artık hayal . öğrenci olduğum zaman biriktirdiğim paralarla aldım . ama şimdi çalışmama rağmen alamam . 2 . eli bile çok zor
  • 10 senedir kullandığım laptopumda var 4-5 senedir kullandığımda iş görüyormu görüyor
  • apple ürünüyse alınır ve teknolojisi eskiyene kadar kullanılır.
  • 2011'de samsung rv-520 model bir notebook almıştım. i5 işlemci 8gb ram 15" ekran ve ortalama bir ekran kartı ile işimi oldukça görüyordu. sonrasında mezun oldum, işyerinde bilgisayar olduğu için kendisiyle olan muhabbetim oldukça azaldı. arada kişisel işlerim olduğu zaman evde kullandığım ama yavaşlığından dolayı mümkün oldukça uzak durdugum bir alet haline geldi.

taaki düne kadar :) üzerindeki hdd'yi sandisk bir ssd ile değiştirip win10'u yeniden kurduktan sonra makina tam bir canavar oldu (biraz abartabilirim) şuanda oyun oynamak dışında tüm ihtiyaçlarımı karsılayacak seviyeye geldiğini düşünüyorum.

aklında ssd ile ilgili soru işareti olanlar varsa hiç düşünmeden taksınlar. kesinlikle performans artıyor.

performanstaki artısı şöyle özetleyebilirim.
    üzerinde hdd varken sıfır bir işletim sistemi ile, bilgisayarı açmam ve browserı kullanabilmem neredeyse 1.5 dakikamı alıyordu.
    ssd ile bu süre 30 saniyeye kadar düştü
hesabın var mı? giriş yap