• samsung s3 mini kullanan bir vatandaş olarak rahatsız olduğum insanlardır.

söz konusu telefon bugünlerde sözlükte çılgınlar gibi destekleniyor. markası modeli ne olursa olsun hiçbir telefon 4 bin lira etmez abicim. sikerler öyle dünyayı. amerika satış fiyatı 710 dolar bunun. yani bir amerikalı için 710 lira gibi bir şey. vaziyet bu iken nasıl eşek yüküyle para bayılıyorsunuz? nasıl içiniz kıyılmıyor? parayı bu kadar kolay mı kazanıyorsunuz? insaf, izan nedir bilmez misiniz?

emin çapa bas bas bağırıyor; "mümkün olduğunca yabancı hiçbir ürün almayın. ben almıyorum." emin çapa diyor bunu ben demiyorum. varsa yerli bir muadili onu alacaksın yani. alamıyorsan da benim gibi yapacaksın. anneden, kardeşten düşme bir telefonla idare edeceksin. idare edeceksin kardeşim. idare edicez. etmek zorundayız. bu ülkenin vatandaşı bir telefona 4000 lira veremez, vermemelidir. bir yandan fakirlikten, parasızlıktan şikayet edip diğer yandan çılgınlar gibi para harcayamayız. bunu yapanlara sorsan hepsi fight club çocuğudur! ne çocuğu olduğunuz belli.
  • parası vardır,bize ne???(fukara tesellisi)
  • şu x ürün o para etmez veren gerizekalıdır, en adi ... dır şeklindeki entrylerden gına geldi. kardeşim sen beğenmediysen veya aklındaki fiyat/hizmet kriterine uymuyorsa almamakta tamamen özgürsün ama şu mecrada tanısan belki çok sevebileceğin insanları kırarak ne sen mutlu olursun ne parayı veren. yapmayalım etmeyelim.
  • goren de nokia 3310'a veriyor zanneder.

bin liralik varken 7-8 binlik dizustu bilgisayar olmasi rahatsiz etmez ama "telefon" icin 4 bin verirsen gorgusuz oluyorsun. senin telefon dedigin mevzu cok onceden bitti hafiz. cep bilgisayari aliyor artik insanlar.
  • kimin ne fiyata telefon aldığı beni ilgilendirmez elbet, parası vardır kişinin basar alır elbet bana ne..
    ancak şu var ki o kadar parayı facebook, instagram falan gibi şeylere girmek için vermek salaklıktır..
    yok "bu kamera çok piksel, yok şunun ön flaşı var" diye almak gerçekten çok saçma..

mekana gittiğinde masanın üstüne s3 koyamam ben demek, normalde sarma sigara içen birinin arkadaş ortamında en pahalı sigara ile arz-ı endam etmesi kadar geri zekalıca bir şey..

en fena olanı ise kendi parasını dahi kazanamayan lise gençliğinin bu saçma akıma katılması ve o geri zekalı ergenin aile ekonomisini skip atması..
    ağzına ağzına vuracaksın otur yerine..

3 senedir aynı telefonu kullanıyorum, ekranı defalarca kırıldı, bir iki kere yaptırdım en sonunda canım sıkıldı, bir kaç kere şarj soketi değişti ve android sürümü güncelleme almıyor..
    periscope izleyemiyorum, pokémon go oynayamıyorum diye üzülecek değilim..
    bana ne..
    hatta ben bu telefon ile forex'te para kazanıyorum, iş alıyor iş veriyorum..
    gayet memnunum..

görgüsüz diyemem direk o size kalmış ama çok gereksiz ve bana göre para israfı yapıyorsunuz..
  • bir telefona 150 lira veremeyen fakirlerden daha iyi durumda oldukları kesin.
  • onemli olan o telefonun ekseriyetle populer olmasi ve hakkiyla kullanmakla alakali.
    lisede ortaokulda ogrenci olan ve babasinin kiramamasindan dolayi 4000 tl ye telefon bayilan cocuklar cok fazla.uretmeye degil tuketmeye yonelik toplum oldugumuzdan dolayi giren yine bize giriyor.bu hastaligi hicbir zaman anlamadim,anlamak icin kendimle kiyaslama da yapmak istemiyorum ama bildigin aptallik baska aciklamasi yok.
    o harcla borcla alip 4000 tl bayildigin telefon sana pozitif birsey katacaksa sorun yok.ama o teli alip icine yukleme yapamayacak sikintin varsa kendi topuguna sikmis oluyorsun.sonucta telefonun ana amaci iletisimi saglamaktir.
    tabi bu arada ekonomik olarak karsilayan tipler icin gecerli degil bu ama ekonominin iyi olmasi yine de arastirip en verimli telefonu alman gerekliligini ortemez.
    sanirim herkes bu telefonun hangi marka oldugunun farkinda.kendilerine lafim yok,basarililar.ulkemiz kosullari yeterince zorluyken bu populerlik furyasi bizi iyice tekduze ve standart tuketime yoneltti.bunun acisi bizler yaslandigimiz zaman iyice cikacak.
    not:bu entrileri okuyupta gercekten bu telefonu almayip baska seylere harcamak isteyen genclere onerim,eger hevesiniz varsa bu paraya dalgiclik kurslarina gidebilir,sertifika alabilirsiniz.hem zevkli hem de ilerisi icin faydali bir hobi olur.ha bi iphone degil o ayri.
  • aylık 15.000 ve üstünde geliri olan kesim için görgüsüz demek abesle iştigaldir. bu gelir seviyesine sahip birisinin s3 mini alması garip kaçar zaten. ama 3000-4000 tl geliri olan birisinin maaşını veya daha fazlasını bir telefona yatırması bu devirde gerçekten ilginç. cep telefonların ilk çıktığı dönemlerde telefon almak için maaşını telefona yatırmaktan başka bir alternatif yoktu. şu anda bu geçerli değil, çok alternatif var. ister enayilik, ister görgüsüzlük deyin bu bir pazarlama başarısıdır, mutlu olduktan sonra alan kişiyi mutluluğuyla bırakın. bu ülkede nelerle mutlu olmuyoruz, nelerle avunmuyoruz ki.
  • görgüsüzlük bence biraz ağır bir niteleme olmuş. maymun iştahlılık belki daha doğru bir tercih olabilirdi kanımca. ortalama bir japon yaklaşık 3.5 sene bir telefonu kullanıyormuş, bizde bu aralık bence oldukça kusa maalesef ve ne yazık ki. kullanmadığımız ve kullanmayacağımız bir sürü harika özellik için o kadar para vermeye gerek var mı derseniz cevap biraz anlaşılabilir bir hale dönüşecektir. mesela bundan 10 yıl öncesinde türkiye'nin ilk mp3 çalabilen telefonuna anasının nikahı bir para ödemiş biri olarak şunu söyleyebilirim rahatlıkla. sırf o özellik için ikinci eline tonla para ödediğim telefonda kaç kere mp3 dinledin derseniz sanırım üç beş defa olacaktır. 4.5 g ilk çıktığında inceledim ve öğrendim ki bende galaxy note 3 desteklemiyor bu frekans bandını ve sevindim iyi ki bende yok dedim. ama kaşınmaya da başladım ciddi ciddi 4.5g ne gibi bir hız sağlayacak bana diyerek ve gidip önce galaxy s6 edge ve akabinde aşkım note serisi 5 ile istediğime kavuştum nihayetinde. peki bunun için cebimden ne kadar çıktı peki, yine anasının hörekesi kadar.

yani bir şekilde maymun iştahlılık önce bunu kabul edelim ve sorunu daha derinlerde arayalım. kediyi merak öldürüyor sanırım bizim gibileri de telefon taksitleri öldürecek. ahh nerdesin yerli malı haftası..
hesabın var mı? giriş yap