1333 entry daha
  • benim bu. evet yaşımız geçiyordu e birbirimizden de hoşlandık hatta sevdik mantıklı da geldi muhabbet sardı elektrikler alındı daha neyi bekleyelim? yani 3 yıl beklesen ne? sadece en ufak kavga da belki ayrılacaksın? ama biz şimdi evli olarak kavga edip defalarca barışıyoruz. ha belki yanlış da bir seçim olabilirdi bizim için ama kim iddia edebilir ki 3 yıl tanışanın görüşenin yanlış evlilik yapma ihtimalinin olmayacağını?
  • tanistiktan 2 ay sonra nisanlandik. 11 sonra evlendik. 6. yilimiz. ettigimiz tartisma sayisi bir elin parmagini gecmez. not:sadece ufak tartisma. kavga etmeyiz. o benim ailem. annem,babam herseyim.
  • böyle evlenen ne kadar kişi gördüysem hepsi inanılmaz mutlu. yıllarca sevgili kalıp evlenenler de hep mutsuz. (benim gözlemlediğim)
  • yakın arkadaşım da bu gruba dahil olacak bu akşam haberini aldım. ben tanıştırdığım için sevindim ama sonra bi düşününce garip geldi. ben iki tarafı da tanıyorum ve bu çift 1 sene önce birbirini tanımıyordu. şimdi ise evlilik kararı almış mutlu bir çift benim sayemde.* ee benden iyi nikah şahidi bulamazlar herhalde.
  • 2 hafta içinde tanışıp sözlenip nişanlanıp düğün yapıp nikah yapan insanlar kadar hızlı olamayan insanlardır. (nikah şahidi de bendim) çok şükür ki çok mutlular. 10 sene flört edip 5 sene de evlenmeyi bekleyenlere göre çok mutlular.
  • boşanma dilekçesi nereye veriliyordu?
  • bazı arkadaşlar maalesef bu benim yazmış. ben de iyiki benim bu diyorum. eşimle tanıştık ve 3 ay içinde evlenmeye karar verdik. 7 yıldır evliyiz, 4 yaşında bir oğlumuz var. kızımız da ocakta aramıza katılacak. siz de iyi olmayan şeyler, kimsede iyi olmaz düşüncesini bırakın. boş boş yargı dağıtmayın insanlara.
  • aşka ve sevgiye dair inancımı tamamen yok eden çiftlerdir. ben köpek gibi 10 yıldır aynı adama aşıkken, onunla işler her yolunda gitmediğinde ve çıkmaza girdiğinde ileride biriyle olmaya karar verirsem ve hatta evlenirsem nasıl o kişiye karşı böyle hisleri kısa zamanda hissedebileceğimi düşünürken ve buna ihtimal bile veremezken insanların tanımadıkları insanlarla 1 yıl içerisinde söz nişan düğün yapmalarını hayretle izliyorum. hiç mi birini gerçekten sevmediniz anı biriktirmediniz?
    anılar kolay mı birikiyor amk? yaşanmışlıklarınız olmadan nasıl biriyle aynı evde bir ömür geçirmeyi planlıyorsunuz? oldu olacak görücü usulü evlenseydiniz. 1 yılda ne yaşamış olabilirsiniz? nasıl tanıdınız birbirinizi? kaç kere sarılıp uyudunuz? kaç kere güldünüz ağız dolusu? kaç kere kötü bir şeyin beraber üstesinden geldiniz? kaç kere özlediniz birbirinizi? kaç gece ağladınız yok diye? kaç kere kıskandınız? kaç tane film dizi izlediniz? kaç kere müzik dinlediniz beraber? kaç tane yemeği beraber yaptınız?
  • daha tanışmadan evlenme kararını almış kişilerdir.
960 entry daha
hesabın var mı? giriş yap