• önyargıyla yoğrulmuş tiplerin beğenmediği durum.

evlendiğimizde ikimiz de 26 yaşımızı az geçmiştik. yani ne evde kaldık, ne de birbirimizin ilk tanıdığı kişilerdik. iki mezun birlikte atıldık hayata, birlikte çıktık, birlikte battık, ev aldık, ev sattık, evlat kaybettik, iki evlat sahibi olduk.. 14 yıldır birlikteyiz, ilk günkü aşkla seviyoruz birbirimizi..

demem o ki, işin içinde sevgi varsa gerisi boş.. yeter ki temeliniz sağlam olsun. temel sağlamsa "deneme süresi"ne gerek kalmaz. işyerine adam mı alıyorsunuz da sgk'yı 3 aydan evvel başlatmam diyeceksiniz..

seviyorsanız evlenin, temeldeki sevgiyi iyi ektiyseniz evlenin; emin olmayı beklerseniz ömrünüzü heba edersiniz..

bu dediklerim tanışarak, severek ve zorlanmayan kişiler için geçerlidir..
  • büyük saygı duyduğum insanlardır. cebime 30tl koy. tişört al de.

5 günden aşağı alamam amk
  • bunları görünce şu geçiyor aklımdan => görsel
  • halayda çocuk yaparlar.
  • evlilikte her ne olursa olsun kavga olacağını bilmeyenlerce kavga edecekleri düşünülen insanlar..

aga bürün gün duvardan duvara oynayacağınızı sanıyorsanız yanlış hülyalardasınız..

14 yıllık evli birinden birkaç sır size:
    1-evlilik beraber yaşamayı becerebilme sanatıdır, bu ön kabülle başlayın; hayat hep mıç mıç değil
    2-asgari müşterekte buluşabilmek her iki tarafa da yetmeli, aksi takdirde olmaz o iş
    3-her zaman bir gözünüz kör, bir kulağımız sağır olacak; her şeyi görmek, her şeyi duymak yok
    4-dilinizi tutacak, 5 düşünüp 1 konuşacaksınız
    5-beni beğenen böyle beğensin şımarıklığında olanlar 1 numarayı tekrar okusun
    6-sevgililikle evlilik arasında dağlar kadar fark var; ev hali diye bir şey var bir kere, yanında osuramayacağın insanla evlenme
    7-hastalıkta kıçını bile sileceksin gerektiğinde, bunu unutma; sevgi fedakarlık ve yeri geldiğinde katlanmaktır
    8-saygınızı yitirirseniz evlilik biter, aşkı diri tutarsanız tadından yenmez
    9-önyargı sadece evliliği değil, hayatınızı da yaşanmaz kılar
    10-güven olacak, uzun uzadıya konuşulacak bir şey değil.. güven anahtardır..

doğmamış çocuğunuzu gözünde gördüğünüz insana yapışın.. doğru odur..

bakmasını bilmezseniz, 5 yıl gezince de her şeyi göremezsiniz..

herkese mutluluklar..

edi: imla
    büdü: mıç mıç yani bele vıcık vıcık bele aşkitoşum bele oy oy oy
  • geride piç gibi bıraktıkları bir eski sevgilileri vardır.
  • on yıl beraber olup gelinliğini alıp ayrılanı var. o yüzden rahat olsunlar, her şey olacağına varır.
  • hepsi degil ama bir kısmı "evlenmezse ölecek hastalığına " yakalanmis olabilebilir.
  • tanistiktan uc hafta sonra, 22. gunde homeless bir italyan’la evlendim. italya’da doktora sonrasi arastirma icin bulunuyorum ve konum homeless insanlarin vatandasi olduklari ulkeye olan aiditiyetleri uzerine.

milano’da kislari evsizlerin soguk havada barinabilmeleri icin bir recreation merkezine yatak battaniye koyuyorlar. ve ben de izin alarak 8 tane evsizi bir araya getirip odak grup mulakati yaptim. bunlardan biri sorularima digerlerinden daha ilgili cevaplar verince onunla birebir bir mulakat da yapmak istedim ve biraz daha vakit gecirdik. bana yazdigini fark edince kafamda bi simsek cakti ve ben bu adamla evlenirim ve bir sene icinde italyan vatandasi olurum dedim. 58 yasindaki bu ustu basi pislik icindeki evsiz adamla evlenme fikri kafama bir kere dustukten sonra geri donus olmadi ve ona bi hafta sonra evlenme teklifi ettim. teklifimi goz yaslari icinde kabul etti ve ilk gorusmemizin uzerinden 22 gun sonra nikah masasindaydik. masada kendisi icin aldigim takim elbiseyle oturuyordu, halen o kiyafetleri giyiyor. kimseye soylemedim bir homeless’la evlendigimi, ilk kez buradan yaziyorum.

evlendigimizin ilk dort gununde evimde, salonda uyudu ve sonra sokaklara geri dondu. bosanmasin diye haftada 20-25 euro, icki, sigarayi eline sikistirdim ve dort gun once bir yili doldurduk. (italya’da evlilik nedeniyle vatandas olma hakkini bir senede elde ediyorsunuz.)

islemlerim suruyor, birkac hafta icinde italya ve ab vatandasi olacagim. tesekkurler francesco. :)
  • 30'dan sonra baska türlü olacağını sanmıyorum. işler, düzenler, karakterler bir şekilde oturmuş oluyor, beklemenin anlamı kalmıyor. iki ay içinde evlenmenin anlamı yok ama 1-1,5 sene içerisinde normal geliyor bana. ilişkinin basarili olmasi, yürümesi ya da yürümemesi, geleceği ise kader. uzun ilişkiye , kisa süreye falan bakmıyor kanımca. kimse kimse hakkında emin olamaz, tam olarak tanıyamaz. bariz şekilde farklılıklar varsa zaten evlilik yoluna girilmez.
hesabın var mı? giriş yap