• su an benle olan muhtesem ikili her zaman zararlarindan bahsedip ama bir turlu ayrilamadigimiz aliskanliklarimiz.
  • çay sigara'nın yerini hiçbir şekilde tutamayan ikili..
  • birlikte iyi anlaşmaları ve mükemmel bir ikili olmaları nedeniyle normalde sigara içmeyen bir insanı bile önünde birası dururken şşrrraak diye zipposunu açıp bir sigara yakmaya itebilen kombinasyon...
  • (bkz: sona kalsa)

"gelse,
    değişmiş çok, yaşlanmış da
    sigaramı yakıyor durmadan
    istemem diyemiyorum
    -ama yakmasa-
    konuşuyoruz,
    -konuşuyor muyuz-
    yazmayı bırakmış çoktan
    gerçi bir roman taslağı varmış kafasında
    "bir elimde elma, elmada bir el"
    diyorum
    hayretle bakıyor yüzüme
    bir bardak bira içiyor, çekip gidiyor az sonra." *
  • her ruh halinde kendisine öncelik tanıyan bir ikili bu.

son biranın bir sigaraya eşlik edecek kadar kısmı kalmış. bittiğinde yetmeyecek sana, ama saat yenisini almak için mümkünlüğü yok edecek bir noktada. bir sigara yakıyorsun. sevdiğin kadının çok sevdiği bir şarkıyı açıyorsun. elin biraya doğru gidiyor, birayı tutturamıyorsun. bira yere düşüyor, bir sıkımlık canı kalmış biranın yarısı yere dökülüyor. bir hışımla uzanıp, kalanını ziyandan kurtarıyorsun. bakıyorsun kalan biraya, zaten yetmeyecek olan miktar, sevdiğin kadının sana olan sevgisi miktarına yakınsıyor. zaten müsait olan canın daha da sıkılıyor. sigaradan bir fırt daha alıp bunları yazıyorsun. biranın kalanını ihtiyatla yudumluyorsun. her bir yudum sona daha yaklaştırıyor seni ve senin tek düşündüğün sigaranın bitme süresiyle biranınkini denkleştirmek oluyor. aynı şeyleri hissetmeyen kimsenin anlayamayacağı bu şeyi bir mesele haline getirdiğin için kendine kızıyorsun. sigara bitiyor, bira bitiyor, şarkı bitiyor. duygular bitmiyor.
  • biraz sonra uğruna yollara düşeceğim ayrılmaz ikili..marketten bi şey isteyen?
  • yaklasik iki haftadir gunde sirasiyla 3'er ve 2'ser tane tukettigim. sise ve paket.

geberip gitcem bi gun ya, hayirlisi.
  • içkinin yasak olduğu ülkelerde hayalinin kurulup rüyalara giren kombinasyon. yanında tuzlu yer fıstığı ne biliim güzel bir manzarayla da hayal edilebilir. kırmızıydı şeyiydi.
hesabın var mı? giriş yap