• -birakiyorum
    -neyi?
    klasik cevap:sigarayi
    iliskisel cevap:sevgiliyi
    egitimsel cevap:okulu
    ekonomik cevap:isi
    sportif cevap:takimimi
    anarsist cevap:tüm aliskanliklarimi
    depresif cevap:yasamayi
  • birşeylerden kaçan insanların söyledikleri söz..
    genellikle bunalım belirtisidir, o kişi ne kadar sakin de görünse kısa bir süre sonra ne yapacağı hiç belli olmaz..
  • genelde sigara icenlerin habire soyledikleri ama uygulamaya geciremedikleri soz.
  • ben sigara ve alkolu birakiyorum, elektrik ve dogalgazi da. cafelere gitmeyi, tuvalet kagidini, sivi yagi, mercimegi, salcayi, eti, yumurtayi, baligi, sütü, peyniri, zeytini, sebze ve meyveyi... mazot almayi da birakiyorum. toplu tasimaya da binmeyecegim artik. elektronik esyalara para vermeyi zaten kesmistim. teknolojiyi de birakiyorum. kadin olsam ped kullanmayi da birakirdim. abur cuburla aram yok, olsaydi da birakirdim. kiyafete yilda bi iki kere para verirdim daha gerek yok olanlar yeter ölene kadar. alisi ve verisi birakiyorum. denize en son 3 sene önce gormistim. tatili de birakiyorum. asyada backpacking yapmistim bu ucak bileti fiyatlariyla o da zor. yurt disina gitmeyi de birakiyorum.

cunku hayattan zevk almadan da yasanir biyolojik olarak bu gayet mumkun. aslinda her seyimiz var gunes, organlar ve oksijen yani. allah’a inanmak da bedava. cennete gidersem bu zamanlari gulerek animsarim gerci inanmayi da birakmistim. holy şirk!
  • bırakmak fiili 1. tekil şahıs şimdiki zaman çekimi..
  • secimlerde baraji asamayan liderlerin söyledigi ve arkasinda durup durmayacaklarini tüm kamuoyunun-herhalde öyledir-merakla bekledigi söz.
hesabın var mı? giriş yap