şükela:  tümü | bugün
  • tinere ve baliye teşviktir, başka bir şey değil. daha fazla vergi almak için olamaz çünkü tüketim ciddi şekilde azalacak artık.
  • göbeksiz bir gençlik yaratacak olay. biraya abandığım yıllarda tepsi-masa yerine göbek kullanır olmuştum amk.
  • 10- 12 şişe bira alacağına artık viski alabilirsin, kalitemiz artacak, bi de röpteşambır dağıtırsa bu devlet, ohooo gel gör bizi, hepimiz sanat eleştirmeni oluruz artık.
  • acı vericidir.
  • " neyle kafa olacaklar? " sorularını beraberinde getirir. ot mu çekelim amk. merdiven altı uyuşturucu mu arayalım?
  • dün sürekli gittiğim efes bayisinden 50'lik carlsberg için 5 tl verip üzerine 25 kr almamla başıma dank eden gerçek.
  • kazıklandığınızın resmidir.
  • sigaradan ucuz olduğu için benim gibi alkol kullanmayanları alkole teşvik eden durumdur. böylece otlakçılardan da kurtuluruz. mis.
  • zaman - ekonomi ilişkisine anlam verememe sıkıntımı ilerletmiş hadisedir. sene 2003, üniversitedeyken 60 ya da 70 lira aylık kredi alırdım. arkadaşlarla giderdik kipa'ya (yazar burada ege üniversiteliyim diyor) alırdık biralarımızı güzel güzel içerdik. öyle ayda yılda bir de değil, haftada bir falan içerdik.

şimdi çalışıyorum, 60 - 70 liradan fazla kazanıyorum, ev kirası falan da vermiyorum ama eve giderken bir bira alayım da keyifleneyim diyemiyorum. ya ben cimri oldum, ya da 2003'e göre alım gücüm üstel olarak azaldı. ya da kısaca, teğet geçti.
  • efes xtra ve kırmızı tuborg için geçerli durumdur.

şişe tuborg gold ve efes'in fiyatı 4 tl'dir.