al da at dercesine

  • leziz (653)
  • 632
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

freddie mercury

aids oldugunu aciklarken bile, hicbir sekilde hicbir durumdan pay cikarmaya calismayacak kadar mutevazi ve sadece muzik icin varolmus efsane.

http://www.youtube.com/watch?v=pc4zoxpu2rs

--- spoiler ---

son iki hafta boyunca basında yapılan yoğun varsayımlar üzerine, testlerimin hiv pozitif çıktığını ve aids taşıdığımı onaylıyorum. bu bilgiyi bugüne dek gizli tutmamın, yanımdakilerin mahremiyetini korumak adına doğru olacağını düşünmüştüm. fakat artık, dostlarımın ve dünya çapındaki hayranlarımın gerçeği bilme vakti gelmiştir ve umarım herkes bu korkunç hastalıkla mücadelede doktorlarıma katılacaktır. mahremiyetim benim için her zaman önemli olmuştur ve fazla röportaj vermememle ünlüyümdür. bu tutumum bundan sonra da böyle devam edecektir, lütfen anlayışla karşılayın.

--- spoiler ---

hakkinda soylenenler ne denli mutevazi, buyuk bir muzisyen ve aslinda sadece insan oldugunu gosterir niteliktedir.

http://www.youtube.com/watch?v=xdcrzftkg1c

--- spoiler ---

haluk bilginer

" ingilterede sahne aldığım operalardan birini ızlemeye gelmişti freddie mercury.benı kulise kadar gelip tebrik etti..o günü hayatım boyunca unutamam"

rob halford

"freddie'nin öldüğünü duyduğumda çok üzüldüm. dünya büyük bir yorumcuyu, harika bir sesi, usta bir müzisyeni kaybetti. tanrıya şükür, sonsuza dek dinleyebileceğimiz müziği var."

dave mustaine

"onu seyrettim, öldüğünü gördüm ve benim için çok acı vericiydi, çünkü onu gerçekten çok seviyordum, sesi ile uyumlu yaşadı ve öldü."

axl rose

"çocukken mercury'nin şarkı sözlerine tutunmasaydım, nerede olurdum bilemem. müziğin tüm formlarını onlardan öğrendim. tüm yaşamım boyunca daha büyük bir öğretmenim olmadı."

david bowie

tiyatrosallığı vardı, hayattan daha büyüktü, karızmaydı,süperdi. insan kılığında dolaşan bir tanrıydı."

kurt cobain

okurken veya yazarken müzik dinleme veya müzik oluşturma zevkini yıllardır hissetmedim. bu konuda hissettiğim suçluluk duygusunu tarif etmeye kelimeler yetmez. örneğin, sahne arkasında iken ve ışıklar sönüp te kalabalığın çılgınca haykırışları başladığında, bu beni freddie'yi etkilediği gibi etkilemiyordu. freddie bundan hoşlanıyordu, kalabalıktan gelen sevgi ve hayranlıktan tat alıyordu, ki buna hep saygı duymuş ve kıskanmışımdır.(intihar mektubunda)

tori amos

"banyodaydım. kafamın içindeki ses freddie'ninki idi, akorlarla oynuyordum ve bu şarkıyı yazmama neden olan bu şeyleri düşünüyordum ve birden onun: "şeker, o bana şeker getiriyor" dediğini duydum. ve dedim ki: "teşekkürler freddie...

sir elton john

"tanrı en sonunda kare asını tamamladı dostum.. janis joplin, john lennon , elvis presley ve sen... arkadaşım olduğun icin teşekkürler seni her zaman seveceğiz.

george michael

"freddie bir stadyumu ayağa kaldıracak ender insanlardan biriydi.dünya'daki mılyonlarca fanı ıle bırlıkte olağanüstü performansını ve o ışıltılı sesini unutamayacağım"

sir elton john

"freddie,sürekli yenilik peşinde koşan bir mücadele adamıydı.her zaman daha iyi olanı isteyen görkeme düşkün biriydi..komikti.hayatımda gördüğüm en karizmatik adamlardan biriydi..ömrünun bir bölumunde onun dostu olma şerefine eriştim.onun özel biri olduğunu unutmayacağım.

jose luis chilavert

"dünya'da 2 kazanan vardır..biri ben..diğeri freddie mercury "

david bowie

"bu kahrolası adamın! sesi o kadar güçlü ki piyano çalarken vokaline dikkat etme ihtiyaci bile hıssettirmiyor"

axl rose

"eğer yeryüzünde tapılacak biri varsa bu kesinlikle freddie'dir"

dave grohl `(foo fıghters)

"dünyada karşısındaki seyirci kitlesine hitap edebilen 2 insan tanıdım..biri papa,diğeri freddıe mercury.."

george best

"freddie'nın öldüğü duyduğumda,onun şerefine kadeh kaldırıp bir kez daha sarhoş oldum...belkide en tatlı sarhoşluğumdu..."

muse üyelerinden dominic

"cenazemde çalınmasını istediğim tek şarkı queen'den "dont stop me now"

--- spoiler ---

bir kot, bir kolsuz ve bir spor ayakkabi ile sahnede sesi gibi devlesen...

huzur icinde uyumasini diledigim... mirasi, guzel ve ozel muzigi icin ayrica sonsuz tesekkurleri hakeden.

--- spoiler ---

son olarak hep dedigi gibi.. ne olursa olsun.. show must go on.`

--- spoiler ---

"i always knew i was a star and now, the rest of the world seems to agree with me." - f.m.

http://www.youtube.com/watch?v=llukmkyjcbq

devamını okuyayım »
29.09.2011 08:33