balancedblue

  • leziz (662)
  • 880
  • 4
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

bir apartmanda yaşanabilecek en dumur olaylar

apartman toplantısının candy crush partisine dönüşmesi.

apartmanımızda bireysel kombi değil -böyle yazınca bes gibi oldu ya neyse- merkezi ısıtma sistemi kullanıldığından kış aylarında en büyük problemimiz ısınma. kimi "sıcaktan ev halısahaya döndü. gün boyu atlet-şort oturmaktan bıktık" diye dert yanar, kimi "allahını seven üstümüze battaniye atsın" diye haykırır. bütün bunların üstüne bir de; makine mühendisleri odası asansörümüzü inceleyip "asansörü kullanmak yerine belinize ip bağlayıp merdiven boşluğunda salınsanız daha güvenli" diye rapor yazınca toplantı kaçınılmaz oldu.

neyse; gittik yöneticimizin evine. çay-kahve faslından sonra iş apartman meselelerine geldi. her kafadan bir ses çıkıyor. kimse kimseyi dinlemiyor. klasik manzaralar yani her neyse bir ara yönetici abimizin -ki benle yaşıt çocuğu var- telefonu çaldı. adamcağız açtı konuştu falan.

1. kattaki niyazi usta * hemen "salih abi iphone 6 mı o?" diye atıldı.
"evet" dedi salih abi.
"abi o telefonda ne oyunlar vardır" dedi bizimki.
"evet, candy crush var, onu oynuyorum. ama 28. leveli geçemedim bir türlü" dedi salih abi.
"ver ben geçeyim 28'i. ne var onda" dedi niyazi usta.

neyse telefonu aldı, uğraştı geçemedi. bu arada biz de bunların başına toplandık, oyunu seyrediyoruz. niyazi usta 28. level'ı geçemeyince, telefon el değiştirdi. bu sefer orta kattaki öğretmen osman abi denedi. o da yapamadı. hacı amca "onun kolayı var. yukarıdaki el işaretini kullanın. şekerlerin yerini değiştirin" deyiverdi. "çok biliyorsan al da sen geç" dediler hep beraber. derken iş çığırından çıktı. ne asansör kaldı akılda, ne merkezi ısıtma sistemi. bir allahın kulu çıkıp da "koskoca adamlar biz burda ne yapıyoruz" demedi, demedik. oyun oynayıp evlerimize dağıldık.

velhasıl-ı kelam; candy crush apartman ahalisinin afyonuymuş. öğrenmiş olduk.

edi:yazdık, düzeltelim bari.

devamını okuyayım »
13.01.2015 11:53