berci kristin

  • azimli
  • hırçın golcü (275)
  • 6281
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

ozan kotra

okan bayülgen'e mektuğ yazmış

okan bayülgen'e açik mektup..

dün akşamki programında cahit berkay ile yapmış olduğunuz ve bana mide krampları geçirten analog- dijital konusundaki o engin görüşlerine küçük bir ek yapmak istedim... ama konuya biraz geçmişten başlayayım..

kim bunlar ismiyle sağolasın bizi radyo d deki programından başlayarak, ailenizin görüşünden, sosisli ketçaplatmaya kadar pek çok programına konuk ettin.. çünkü tv. ve müzik sektörü içinde çok rahat kullanılabilecek küçük aptallar olarak hiçte fena sayılmazdık.. ve biz gerçekten seni çok seviyorduk. neredeyse o sektörde bakış açısına ve dünyasına tek güvendiğimiz insandın.

aradan geçmiş 15 yıl. bu yıllar içinde büyüdük.. kendi aptallıklarımızın ve bizim gibi yeteneklerle ilgilenmesi gereken profesyonellerin henüz doğmamış olması
elbetteki kimsenin hatası değil.. peki biz ne yaptık.. daha o yaşımızda deli gibi şöhret ve parayı elimizde tutma gücünü reddetme basiretini gösterdik..

nasıl mı? taşımaktan hiçte hoşlanmadığımız ismi plak şirketine devredip, istediğimiz sanatı yapma uğruna bu canına yandığımın memleketinde senin aklına bile getirmeye korkacağın şeyleri yaşayıp, bize 30 yıldır dikte edilen ve hiçbir halta benzemeyen türk pop müziğinin üstünde tepinmeye başlayarak.

15 yıl sonra flört ismiyle senin karşında oturduğumda beni tanımadın bile.. yanıma oturttuğun kırmızı elbiseli hanımla, pornografik muhabbetinin arasına, sağolasın bir iki cümle ettirdin..

cinsel gücü arttıran kek sohbetinin arasına bizim demli albümünün analog kaydıyla ilgili seyirciye döndün ve "analog nedir bilen var mı" diye sorup, hayatında plak bile görmemiş bir jenerasyonun, garibim konuklarına istemeden yaptığına inandığım bir edayla tarihte hiçte hatırlanmayacak ve senin bugün bile hatırlamadığın bir meze kıvamına soktun konuyu.. beni.. arkadaşlarımı..

o programına kendi ses tesisatımızla gelip analog bir müzik sunmak için saatlerce uğraşan bize " yav! ben ne salak adamım. sizi rock ansiklobedimde nasılda fotoğraflamamışım" dedin.

bak dostum sana şöyle söyleyeyim. senin o rock ansiklobedinde biz yer almadığımız sürece çizmelerimin ansiklobedisi olmaktan öteye gidemez. ve sanırım öylede olacak.. çünkü sen dünyanın en iyi gruplarından birini farkedebilecek (hele ki bu canına yandığımın memleketinde, karşında otururken) müzik bilgisine ve zevkine sahip biri değilsin..

ama bilmeni isterim.. cahit berkay da bilsin.. türkiye de analog kayıt yapılmıyor demezsiniz o zaman.. biz yapıyoruz.. senin programında da söyledik. sen de
biliyorsun. unuttuysan bu konuyu unutma.. çünkü biz analog derken aslında, gerçek sanat, organik gıda, dijital kaypaklıklardan uzak adam gibi müzik, insan ruhunun
gerçek doğa varken bilgisayar ekranlarında çiftlik kurmasının çarpıklıklarından bahsediyoruz. sen bizim ağabeyimiz olmalısın.. sen bize en büyük desteği vermesi
gereken adam olmalısın.. tv. de çizdiğin portre bizim gibi salaklara bunu ifade ediyor..

cahit berkay' a gelince.. ağabeyimize saygımız sonsuz. ama biz ona da söyleyelim.
bilgisayara kaydedip plağa basmasının hiçbir etkisi yok. pikaptan cd dinlersiniz. bizim stüdyomuzun maddi hiçbir beklentide olmadan ağabeyimize kapıları açık..
yeni albümü ve demli'nin plaklarını size göndereceğim. programına çıkmak için promosyon çalışması olmayacak bu.. dinle diye.. dinle ki türkiye de beğensende beğenmesende hücum kayıt tekniğiyle, bant kaydı yapılıyor.. iyi de yapılıyor....

flört üçlüsünden biri..
ozan kotra

devamını okuyayım »