berserkrgangr

  • 1643
  • 78
  • 11
  • 0
  • dün

1 eylül 2017 türkiye rusya basketbol maçı

genç takım diye kafa ütülemeye gerek yok, takımın yaş ortalaması 27. bu takımın pivotu yok, guard'ı yok, şutörü yok ama mücadelesi var. valla futbolda bile böyle şeyler yaramazken, 5'e 5 oynanan bir sporda isterseniz at gibi koşun, yerleri paspas yapın bir şey kazanamazsınız. mücadele haricindeki her şeyde berbat bir kadromuz var. turnuva başından beri tek maç kaçırmadım, finlandiya - izlanda gibi takımların kadroları bile bizden çok daha iyi. ufuk sarıca elindeki malzemeyi çok iyi bildiği için bu kadronun oynayabileceği tek oyunu oynatmaya çalışıyor. rusya basketbol milli takımı oldukça hantal oyunculardan kurulu olduğu için bu baskılı oyun oldukça iyi sonuç verdi ve buna rağmen kaybettik. rakibe 20'den fazla top kaybı yaptırdığınız halde maçı hala verebiliyorsanız sıkıntı elinizdeki malzemede demektir. bunun için turnuva boyunca yapabileceğimiz bir şey yok.

takımın set oyunu yok gibi bir şey. ya el üstü şut sallıyoruz, ya semih erden'in debelenip sayı atmasını bekliyoruz, ya da abuk subuk önünü görmeden yapılan drive'lardan bir şeyler bulmayı umuyoruz. savunmada ise tam saha baskıyla rakibi hataya sürüklemeye çalışırken sürekli olarak 5'e 4, 4'e 3 kalıp, canhıraş bir şekilde boş kalan rakip oyuncularını kapamaya çalışıyoruz. bugün karşımızda hantal bir takım vardı, sayı üstünlüklerini kullanamadılar. yarın karşımıza başka bir rakip gelir, bu deli köpek savunmasıyla üç çeyrekte 30 sayı fark yapıp, bizi paket ederler. turnuvada böyle savunma yapan başka bir takım yok. umarım bu maçlık bir şeydir bu, ufuk sarıca'nın rakibe göre oluşturulmuş bir stratejisidir. yoksa ileriki maçlarda çok fena şeyler izleyebiliriz.

melih mahmutoğlu için bana eurobasket 2015'te sabah akşam küfreden orospu çocukları şu an nerede çok merak ediyorum. melih geçen turnuvayı 5/31 üç sayı yüzdesi ile kapadı. bu turnuvanın ilk maçında da 0 çekerek başladı. 2 sene önce ben "kondisyonumu geri kazansam 1'e 1'de yenerim." dediğimde ne artizliğim kalmıştı, ne egoistliğim, ne de aptallığım. az önce yukarıda okudum, bir yazar birebir aynı şeyi iddia etmiş. iki sene önce ben şunları yazarken başıma gelmeyen kalmamıştı.

(bkz: melih mahmutoğlu/@berserkrgangr)

bu adam her ne nedenle milli takıma alınıyorsa araştırılmalı. 2 sene önceki turnuvada bir sik yapamadığını gördüğümüz halde 2 sene sonra neden bir daha çağırıyoruz yahu? bizim üniversite takımına zor girecek adam 2 turnuvadır bizi kanser ediyor ve insanlar buna yeni yeni uyanıyor. bu akşam oynadığımız rakibi gözünüzde büyütmeyin, adı korkutan ama oldukça sıradan bir takıma yenildik. aleksey şved'e hayranlık dolu entry yazanlar görüyorum, nba'de tutunamamış bir tipi süperstarmış gibi gösterebilen bir milli takımımız olduğundan adam sizi bu kadar etkileyebiliyor. pota altını karartan, bu neymiş dediğiniz timofey mozgov nba'de en çok taşak geçilen pivotlardan biri. cavs'e gidip, lebron james'in kanatları altında parlamış olmasaydı o da nba'de tutunamayacaktı. bu iki adam bu gece bizim milli takımı yerle bir etti. tarihimizde yenemediğimiz rusya'yı ilk kez rahatlıkla yeneceğimiz kadar güçsüz bulduk, onda da sıfır yetenekle kurulmuş milli takımla madara olduk. mücadeleye tek kelime etmiyorum ama zorunluluktan mücadele ediyor takım. elindeki tek silahın odundan sopa olunca, elbette elinde odunla bir sağa sola koşarsın. durumumuz çok vahim, "haydi koşun aslanlar!!" kafasındakilere duyrulur.

edit: buyuk beyaz megolodon uyardı, 2010 dünya kupası'nda rusya'yı yenmişliğimiz varmış meğer. iyi bari.

devamını okuyayım »
02.09.2017 00:03