c kardelen

  • 1722
  • 0
  • 0
  • 0
  • 11 yıl önce

alpay erdem

20.11.1977 istanbul dogumluyum. nufüs cüzdanimda sinop yazar ama. o zamanlar öyle uygun görülmüs demek ki yoksa durduk yere niye sinop yazsin.
oldukça yaramaz bir çocukmusum. sirasiyla zübeyde hanim ilkögretimokulu,ümraniye ortaokulu,atakent lisesi ve istanbul üniversitesi jeoloji mühendisligi bölümü’nden mezun oldum. liseyi 2,5 senede, üniversiteyi 10 senede bitirdim. öyle uygun görmüsüm demek ki. yoksa bir insan üniversiteyi niçin 10 senede bitirsin.

bir adet sinop kur’an okuma birinciligim, bir adet te istanbul hikaye birinciligim vardir. 6 sene lisansli futbol oynamisligim, b genç milli takima kadar seçilmisligim vardir. daha sonra sogudum ama futboldan. demek ki öyle uygun görmüsüm. yoksa bir insan durduk yere niye sogusun futboldan.
98‘in ilkbaharinda leman dergisinin arka sayfasinda amatörlerin karikatürlerini gördüm. karikatür çizmeyi aklinin ucuna dahi getirmemis biri olarak “ulan ben bunlardan daha iyi çizerim” diye tuhaf bir özgüvenle basladim bu ise. ( hepsinden kötü çiziyordum tabi.) o gün bugündür çiziyorum. mutluyum, sevdigim isi yapiyorum.

beatles dinler bisiklete binerim. kus beslerim. öyle uygun görüyorum demek ki. “ismail hasta ruh” ilk adli bir kitabim da vardir piyasa da.
penguen.com'dan

devamını okuyayım »
13.04.2005 18:18