corneliuss

  • 1321
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

15 mart 2013 uefa şampiyonlar ligi kura çekimi

galatasaray'in cekebilecegi en olumsuz 3. kurayı cektiği ancak morallerin bozulmaması gereken kura cekimi.

- oncelikle galatasaray bu sezon sampiyonlar ligi'nde gelmesi gereken yere zaten gelmiştir, hatta bir miktar da geçmiştir.
- daha önce de yazılmış olduğu gibi kendisine yapı olarak benzeyen ancak çok daha kaliteli ayaklardan oluşan bir rakiple eşleşmiştir. barca gibi oyunu son derece hızlı, derinlemesine dar alanda, enlemesine ise oldukca genis oynayan bir rakiple oynamaktansa tur sansı açısından real madrid çok daha olumlu bir kuradır.
- tecrube açısından da olumlu bir maç: galatasaray için kendini test etmek açısından oldukça olumlu, galatasaray'ın elenmesi durumunda bile bu yıl kendinden üstün tempoda liglerde oynayan manchester united, schalke 04 ve real madrid ile ciddi maçlar yapma şansı getiren bir maç. sonuçta ligimizde malesef 34 maçın tümünün tempolu bolumlerini bir araya getirseniz bu altı maçtaki toplam tempo seviyesine erişemezsiniz.
- galatasaray tarihi bu tarz döneminin en iyi takımlarıyla başabaş oynanan maçlar ve serilerle doludur. bkz: galatasaray'in ilk şampiyonlar ligi macerası öncesinde machester united'in durumu

sonuç olarak galatasaray'a elenmesi kolay ama elemesi durumunda olay olabilecek bir kura şansı gelmiştir. hayırlı olsun...

devamını okuyayım »
15.03.2013 14:52