d3d9 dll

  • 351
  • 5
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

dünyanın düz olduğunu savunanların artması

yıllar önce teknolojinin her insanı bilim insanı yapacağını zannediyorduk. ilk mekanik anlamda güçlü bilgisayarlar üretildiğinde, insanlık geçtiğimiz 10 bin yılda ürettiğimizden daha çok bilgi üretti gibi şeyler söyleniyordu. bizde sanıyorduk ki bu bilgi her insanı bir bilim adamı kadar bilgili yapacak bilgiye ulaşmak çok kolay olacak. 2. si gerçekleşti bilgiye ulaşmak her insanın parmaklarının ucunda bilgi almak için iskenderiyeye gitmeye gerek yok. ama birincisi hiç öyle olmadı. bilgiye ulaşmak kolaylaştıkca, insanlar bilgiyi umursamaz hale geldiler bilgiyi değersiz görmeye başladılar. altın ve demir arasındaki fark gibi. altın nadir bulunur değerlidir, demir kolay bulunur değersizdir.

en yakın olarak babamdan örnek vereyim. adam hiç alakası olmadığı halde elektroniğe zamanında öyle bir ilgi duymuş ki ev elektronikle ilgili kitaplardan geçilmiyor. elektronikle ilgili her şeyi araştırmış kendi çapında elektronik devreler kurmuş çalıştırmış. bilgisayar ve internet evimize gireli yıllar oldu adam kedi videolarından öteye geçemedi vesselam. yahu sen zamanında ta ankaraya gidip kitap almış araştırmış adamsın elinin altında bilgiden derya var hiç mi aklına gelmez "dur şuraya bir yazayım elektronikle ilgili yeni bişey keşfedilmişmi" demek.

velhasıl kelam teknoloji bir yerden sonra insanları aptallaştırıyor. insanlar tembelleşiyor anlamadığı bir durum olunca araştırıp anlamaya çalışmak yerine kendi kafasına göre çıkarımlar yapıp bunlara inanmaya başlıyor.

devamını okuyayım »
11.02.2018 15:55