fragman

  • 1707
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

jedi council ve erman toroğlu

şansal: erman hocam,kafalarda çok soru işareti bırakan bir pozisyon daha vardı.uğurcum onu,hemen alırsak........uğur,hayır,maul'la obi wan'ın bir pozisyon olacaktı (şansal'ın el havada,kamera arkasına doğru force kullandığı görülür.)*
....hıh,evet,erman hocam....önce qui gon'la maul'un kapışmaları var...maul,sokuyor kılıcı...
erman: şimdi şansal,burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum.bu çift taraflı kılıçlar çoğu zaman,rekabette kullanana haksız avantaj sağlıyor.bu dikkat edilmesi gereken bir nokta.hiç hafife almamak lazım bunları.ama qui gon'un burada biraz dalgınlığına gelmiş diye düşünüyorum.yoksa yeteneksiz oluşundan değil.
şansal:evet hocam.işte güç bariyeri açıldı..obi wan..koşuyor maul'un üzerine...
erman:sevgili şansaal,şimdi bak.burada maul'un ihmal ettiği bir şey var:kılıcı soktuğu adam,obi wan'ın babası gibi sevdiği hocası.böyle olunca çift taraflı kılıç falan dinlemez obi wan.zaten gözlere bak şansal.bu hafiften kaymış dark side'a...fişek gibi savuruyor kılıcı...maul anlamıyor bile ne olduğunu...obi wan kendi etrafında dönüyor ve.....indiriyor kılıcı domates keser gibi.
şansal:evet hocam.
erman:şansaal,ben hep söylerim:adamın damarına basarsan,kara bürür gözü.sonra karşısına çıkanın vay haline.
şansal:haklısın hocam.bir pozisyon daha olacak.arkadaşlar onu hemen alabilirlerse,vaktimiz dar........
....evet hocam.mace windu ve palpatine dövüşüyor...windu,palpatine'in kılıcını etkisiz hale getiriyor.işte odaya anakin girdi.palpatine windu'ya elektrik kullanmaya kalkışıyor...
erman:hata;elinde ışın kılıcı bulunan adama elektrik kullanma.
şansal:palpatine devam ediyor.işte yüzü deforme oldu ve duruyor.
erman:sevgili şansal demin hata dedim,ama bu palpatine çok zeki adam aslında.biliyor o da elektriğin işe yaramayacağını.fakat anakin'in izlediğini de biliyor.onun istediği anakin aslında.ona,kendini,yardıma muhtaçmış gibi gösteriyor.
şansal:evet,gerçekten de çok ince bir nokta hocam......burada windu kılıcı kaldırdı..anakin dayanamıyoor...ve,evet hocam.ne diyeceksin?
erman:şansal,şimdi bu çocuğun normal olmadığı belliydi.sen ona,bekle,diyorsun,jedi tapınağında.o hiç oralı değil;sen usta mıymışsın,ondan daha mı yaşlıymışsın,bir bildiğin var mıdır(parmaklarıyla saymaktadır)?heeeeee,işte burada dur...sen,usta rütbesine yükselmiş jedi'sın;hala anlayamıyor musun bu çocuğun iyice yoldan çıktığını?çocuk da bas bas bağırıyor,ben tekinsiz şeyler yapacağım,diye.arkanı dönersen olacağı budur.
şansal:evet,çok haklısın hocam.burada bir nokta daha var.palpatine,mace windu'yu elektrikle dışarı uçurduktan sonra,temas kesiliyor;ama mace windu düşerken bir iki kıvılcım atlaması daha görüyoruz.bunu neye bağlıyorsun?
erman:şansalcım,bu palpatine denen adam,gücün karanlık tarafını kullanmayı çok iyi biliyor.ışın kılıcıyla arası belki çok mükemmel değil -yani diğer jedi üstadları kadar değil-,ama adam güce hakim.mace windu silahsız kalınca,var mısın sen benim kılıcımı uçuran,diye veriyor yüksek gerilimi,şarz ediyor pil gibi.o da yetmiyor,"bak" diyor,"güç..güüç".
şansal:haklısın hocam.
erman:bizim elektrik idaresini bilirsin,şansaal.kaçırdın mı fatura ödeme son gününü,keserler derhal,"tak" diye elektriği.palpatine öyle cimri adam değil.dolduruyor adamı elektrikle,gönderiyor aşağı,ampul gibi.

devamını okuyayım »
30.05.2005 17:50