kafkaninkadinlari

  • 116
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

game of thrones

"ben kitabını okudum o yüzden dizi çok sıkıcıııı. ayyyy... yyyaağğğğğ... hiç güsel değil hiç iyi olmamış.
siz bilmezsiniz tabi ben daha dizisi yokken bilirdim bunları, hepsini yaladım yuttum kitapların. the wheel of time'lar, dune'lar hepsini biliyorum. daha çevirileri çıkmadan okudum a song of ice and fire'ı.
o yüzden spoiler falan demeden herşeyi hayvanlar gibi yazabilirim buraya siz de okuyup mal gibi kalırsınız. o bunun kardeşiymiş, o ana çakacakmış, bu bundan kaçacakmış hepsini söyleyebilirim.
şimdi de sırada bu sezon ölecek ana karakterlerin sıralı tam listesi: ........................."

tamam arkadaşım sen hepsini biliyorsun, muhteşemsin, süpersin, kralsın, en iyisi sensin, en birinci oldun aferin sana sevgili dostum. da yeter ama daa. yeter bi sus güzel kardeşim. ulan madem hiç beğnmiyosun bok gibi dizi de niye her bölümünü izleyip burda yorum yapıyosun o zaman? sen dert etme bizi. biz cahil cahil izleriz, böyle iyiyiz biz. arkadaşım kitap başka bişey dizi başka bişey, herşeyin aynı olmasını mı bekliyosun? bu kadar mı uzaksın konuya? olayı görselliğe dökmek 10 bölüme sığdırmak ona göre yeniden düzenlemek kolay mı sanıyosun?
hadi bunları geçtim harfiyen aynı olacaksa ne diye dizisini filmini çekiyosun? kubrick usta'nın stephen king'e bi gideri var the shining filmini çekince bildinmi. king gelip benim kitabım böyle değildi der kubrick de der ki madem herşeyi aynı olsun istiyosun niye filmini çektik hayal gücün o kadar mı sınırlıydı diye. hah işte bunu bil en azından.

devamını okuyayım »