mosquito

  • aklıselim (562)
  • 541
  • 3
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

bebek arabasını görüp asansörde yol vermeyen tip

insanın umudunu tüketen başlıklardan biri.

bilmeyebilirsiniz.
gerçekten çocuk sahibi olmadan çocuklu yaşamı anlamak çok zordur. ben de bilmiyordum şahsen.

çocukların uzun süre sakin kalmadığını, bir kaç saatte bir meme emmeleri gerektiğini, avm denen garabette tuvaletten hallice iğrenç emzirme odalarının olduğunu.

toplum içinde emzirmeye kalksa ona da binbir laf edersiniz. hep siz önemlisiniz. hep.

bir anne çocuğunu alıp alışveriş merkezine gitmek zorunda olabilir. takdir edersiniz ki almanız gereken bir şey olduğunda bebeği tek başına evde bırakmak çok mantıklı değil. hepiniz mi mürebbiyelerle büyüdünüz anlamadım ki.

umudu tüketme kısmı şu.
bilmeyebilirsiniz. gerçekten. bilmemek ayıp değil.

ama bir sürü ana baba gelmiş sabırla anlatmış. yürüyen merdivene arabayla binilmeyeceğini. neden öncelikli olduğunu tane tane anlatmış. okuyabilir, hay allah hiç düşünmemiştim... diyebilirsiniz.

ama hayıır. o size yakışmaz. nato kafa, nato mermer, çocuklu ailelere ve çocuklara hep bir ağızdan küfretmek, bir çocuk yetiştirmeyi sümüğe ve hangi pozisyonda sevişildiğine indirgemek tam size yakışır hareketler. gerçekten çıkan kısmın özeti gibi, türkiyenin hali gibi, bencillik, vurdumduymazlık gibi, sevgisizliğin, kısacası ergen, atarlı bir sözlük yazarı gibi olmanın en saf halisiniz.

ebeveynlere ve yetişkinlere not: bu gibi başlıklarda çılgınca engelleme yaparak huzurlu bir sözlük deneyimi yaşayabilirsiniz. trafikte makas atan, sırada önüne kaynayan, engelli ve bebek arabalı insanlara yol vermeyen, üstüne bunu savunan, kendi kıçını kaldırıp yürüyen merdivene gidemeyen tiplerden uzak. (bir de bebek taşıyıcısında taşırım diyenler olmuş. yahu siz bebeğiniz yokken yürüyen merdivenle çıkamayan insanlarsnız. 10-15 kglık çocuğu kanguruda nah taşırsınız iki üç saat, söyleyeyim dedim. )

devamını okuyayım »
01.11.2016 07:45