neroem9

  • 2771
  • 24
  • 7
  • 1
  • bugün

max payne 2 the fall of max payne

dehşet monologlara sahip oyun. hele o uyuyan güzele getirdiği bakış açısıyla fena acıtmıştır.. biri şu sam lake'i tehdit falan etsin, kitap yazdırsın..

"bunca zaman uyuyan güzel masalını yanlış anlamışız. prens, prensesi, uyandırmak için öpmemişti. yüzyıl uyuyan kimsenin bu uykudan uyanması olası gözükmez. olay tam aksineydi. prens, onu buraya getiren kabustan kendisini uyandırmak için öpmüştü prensesi."

"evim, güzel evim. gecedeki bir şey, bir kapının açıldığı hissini uyandırdı, geçmişin ekosu, eski bir canavar, gözlerini beynimin derinlerine kenetlemişti. gözlerini kapatmak, seni içindeki karanlığı görmeye zorluyordu."

"kafamda kör bir nokta var, yerinde cevapların olması gerektiği mermi şeklinde bir delik. inkar adında. kafatasımı kazıp, acıyı oradan kazımak istiyordum."

"hiçbir şeyin sana erişemeyeceğini düşünüyorsan, kendine yalan söylüyorsundur. en iyi ihtimal, geçici bir süreliğine ölüsündür. habersiz bir şimşek, seni tekrar canlandırabilir."

"geçmiş, kapanması zor bir yaradır. ondan kaçmaya çalışırsınız, ama siz kaçtıkça, o arkanızda daha da derinleşir, daha da büyür, uçları topuklarınıza esner. tek şansınız arkanızı dönüp onunla yüzleşmektir. ama bu aşkınızın mezarına bakmak gibi, ya da bir silahın dudaklarından öpmek; bir mermi karanlık yuvasında titremektedir, beyninizi uçurmaya hazır bir şekilde."

"ölüm kaçınılmazdır. bizdeki bu korku, oyunu güvenli oynamamızı sağlıyor, duyguları alıkoyuyor. bu, kaybına oynanan bir oyundur. tutkusuz, zaten ölmüşsündür."

"seçimler yoktur. sadece düz bir çizgi vardır. illüzyon daha sonrasında anlaşılır, kendine 'neden ben?' ve 'eğer böyle olsaydı?' sorularını sorduğunda. arkana bakıp dalların budanmış bir bonzai ağacı gibi, ya da bir çatal şimşeği gibi olduğunu gördüğünde. farklı bir şey yapsaydın, bu sen olmazdın, arkasına bakan bir başkası olurdu, farklı bir dizi sorular soran bir başkası."

"mermi, kurbanın etini, organlarını ve kemiklerini parçalayıp geçerken, mutlaka tetiği çekenin görüntüsünü de parçalar."

"geçmiş bir yapbozdur, kırık bir ayna gibi. parçaları birleştirdikçe, kendini kesersin, görüntün değişir durur. ve sen de bununla değişirsin. bu seni yok edebilir, deli edebilir, ve seni özgür kılabilir."

"hayatta seçemediğin şeyler vardır: nasıl hissettiğin."

"uyanırken, dünya bir bulanıklıktır. rüyanda net olan şeyler, birden anlamsız gelmeye başlar. gerçeküstü kurtuluşlar yoktur. kolay, sihirli bir çıkış yoktur. ama uyanıksındır."

"bir kabusta, yapacağın her seçim yanlış bir seçimdir."

devamını okuyayım »
24.05.2014 17:01