nihilist

  • aklıselim (550)
  • 571
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

6 yıl seviştiğin adam seninle neden evlensin

yazık dedirten yurdum açıklamalarından biri daha... evlenme konusunda hala son kararı verenin erkek oldugunu düşünen kadınların ciddiye alacağı cümlelerden işte bu da...evlilik temelde 2 kişinin hayatını etkileyen bir mefhumsa; normal olanı kadının ve erkeğin ortak kararı sonucu yaşanacak olması değil midir? ayrılık kararı her zaman bir erkek tarafından mı veriliyor da evlilik kararını da erkeğe bırakıyoruz? ama bir kısım kadın güruhunun erkeklere kendilerini yamama ve hayattaki tek önemli hedefinin evlilik olması durumu böyle şapşal açıklamaların ortalıkta salınmasına sebep oluyor tabii.zeynep beşerler de muhtemelen ayrılık sonrası ciddi bir şok yaşamış olmalı ki böylesi anormal bir açıklama yapsın.yoksa aklı selim insanın edeceği laflar değil bunlar.

ayrıca başka insanların ilişkilerini model alıp, çıkan sonuçları tüm insanlığa mal etmek kadar gerzekçe bir durum da olmasa gerek.gerçi yazı anket sonucu sunar gibi 30 farklı öneri ile baştan aşağı çelişki ve gerzeklikle dolu hem 6 yıl seviştiğin adam seninle neden evlensin deyip bir ilişkinin 6 ay içinde adının konması destekleniyor hem de yaşım geçiyor diye telaş yapmayın yanlış karar alırsınız deniliyor.

ulan biz insanoğlu daha kendimizi çözemedik, başkalarını hele ki karşı cins gibi kimyası çok daha farklı olan bir insan türünü analiz edip, anlayıp tanıdığımızı buna göre de ilişkimizin adını koyabileceğimizi iddia ediyoruz.kafalar güzel olsa gerek... evlilik, öncesinde 10 sene de geçirsen, 10 günle de yetinsen bence bir tür kumar oyunu.hayattaki bir çok diğer mefhum gibi ne zaman kararının verileceği ve nereye gideceği yaşanan bir çok etken sonucu şekilleniyor.ama toplumun magazin meraklısı kesimi işte böyle yazılara tamah edip sapa saçma ilişkiler yaşıyor ya da kararlar veriyor sonra da ''6 yıl elini bile tutmadığım adam benimle neden evlenmedi?'' diyor...bu herif neden beni almadı, bu kadın neden bana varmadı diye kafayı oynatacağımıza, ilişkilerimizi daha keyifli ve daha uzun süreli hale nasıl getirebiliriz birileri bunun için çalışsa tabii hülya avşar ın evliliğinden, rober hatemo nun beraberliğinden yola çıkarak değil, daha psikolojiye, daha gerçeğe, daha hayata dair verilerle...

devamını okuyayım »