paspasanahtarinustunde

  • 2219
  • 8
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

pes oynarken yaşanabilecek en dumur olaylar

zaman: son final sınavının akşamı. gevşeklik had safhada.
mekan: arkadaşların öğrenci evi. nezih bir apartman.

her şey çok masum başladı. o akşam dağıtak lan diyerek rakı balık yapmaya karar verdik. altı eleman toplandık eve. e tabi saat on iki oldu olmadı herkes sarhoş. evde şarkılar söyledik, halaylar çektik, brekdans bile yaptık sanırım.

derken, o kafayla ben, la x hadi pes atak, diyerek sonradan dilimi eşek arıları soksadı diyeceğim birtakım olaylar silsilesinin ilk adımını attım bilmeden. hemen açtık pesi ps'den. oyunu çok iyi oynayan bu arkadaşa karşı pek de iyi oynamayan ben beraberliğe çoktan razı anadolu takımı modundayım. derken bu salağın daha joysticki adam gibi tutamamasından yararlanıp bir gol attım!*

o an, artık içimden nasıl bir sevinç dalgası yükseldiyse golün sevinciyle bir bağırdım arkadaş, yemin ediyorum şampiyonlar ligi finalinde son dakika golüyle takıma galibiyeti kazandıran isim olsam öyle sevinmezdim. üstüne, neye sevindiğini bile bilmeyen diğer dört sarhoş elemanın ve hatta golü yiyen eleman da bizimle birlikte, benim sevincime ortak olaları geldi. ve biz o beş kişi, beş mal, kah birbirimize sarılarak, kah üçlüler çekerek bağırdık da bağırdık.

az sonra, kapı çaldı. aha dedik komşular geldi. çok gürültü yaptık tabi. bir de şimdiye kadar hiç şikayete gelmemişler, apartmanın uslu öğrencileri yani evsahibi arkadaşlarım. ulan, kapıyı bi açtık.

polis.

telsiz sesleri falan geliyor. herkes saklandı. sandalyenin altına girmeye çalışan vardı, kanepeyle koltuğun arasına büzüşen vardı, öyle diyim. arkadaşım kapıyı açtı ben de arkasından seğirttim. polislerden biri hafif tebessümle "gençler alkol yok, değil mi?" diye sordu. ama içerden dışarı rakı kokusunun gitmemesi imkansız. resmen bir buhar bir buğu dalgası fışkırmıştır dışarı. ben o sisler içinden kafamı uzatıp beynimin son sağlam yeri ile "yok" diyorum, bir yandan da bakışlarımı adama sabitlemeye çalışıyorum ki beni sarhoş sanmasın.* tabi gözlerim habire yana doğru gidiyor istemsiz. amına koyim ağzım yüzüm kaymış hesaba bak. neyse polis abiler iyi niyetli çıktı, ses yapmayın diyip gittiler. sikertebilirlerdi de. sikertmediler.

neyse döndük odaya, sessizce komşulara küfrettik, x'le "nasıl koydum ama, ehe ehe!" diye dalga geçtim. uyuyuncaya kadar altı sarhoş birbirimize fısıldadık o gece.

devamını okuyayım »
21.03.2010 00:05