psodoraki

  • 299
  • 3
  • 2
  • 0
  • geçen hafta

ekrem imamoğlu

sayın imamoğlu, umarım bu sayfalara göz atma fırsatınız olur. sizi gönülden destekleyen biri olarak naçizane bir önerim var.
öncelikle, siyaseti çok seven ancak ülkenin son yıllarda geçirdiği adalet buhranı üzerine siyasetten uzaklaşan genç bir sade vatandaş olarak, içimde bu ülke ve geleceğe dair inançlarımı tekrar yeşertip, siyaseti tekrar takip etme motivasyonu sağladığınız için size çok teşekkür ederim.

başkanım rakip çetin. neden çetin? çünkü sizin gibi kalbi güzel, yalan nedir bilmez, doğru bir insanda zerresi olmayan hin düşüncelere; uzun süre tasarlanmış, kötü niyetli ve gerçek dindarlıkta yeri olmayan iftiralara ve yalanlara karşı sinirlenmeden, haksızlığı boğazına kadar hissederken sakin kalmaya çalışmak ve direnmek hiç kolay değil. ama ne mutlu ki, allah size bu inancı ve gücü vermiş ki şu zamana kadar sakinliğinizle ve kocaman sevgi dolu yüreğinizle adalete inancımızı muhafaza etmemizi sağlarken, hakkınızı da bu milletin vatandaşları olarak bizim hakkımızı da yedirtmemek için olağanüstü bir çaba sarf ettiniz. tüm bunlar için size kendi adıma ne kadar teşekkür etsem az!
ancak bu sancılı sürecin bir de önlemez bir sonucu var ki o da fiziksel yorgunluk..

bugün sözde gazeteci yandaş iktidar elçisi ismini yazmaya gerek duymadığım fırıldak şahsın programında ekranda ilk belirdiğiniz anda gözlerinizden ne kadar yorgun olduğunuzu fark ettim. bu inanılmaz koşuşturma içerisinde bu sonuç oldukça tabii. ancak siz de muhakkak tahmin etmişsinizdir ki bu programa davet edilmenizin amacı sizin hakkınızı savunmanız için size bir fırsat verilmesi değil, sadece acaba sinirlendirip bir açığını yakalayabilir miyiz çabasıydı. üzülerek söylemeliyim ki amaçlarına ulaşamadılar. ancak başkanım süreç uzun, seçime daha var. sonuçta karadenizli kanını dingin tutmak ne kadar zor hepimiz biliyoruz. en nihayetinde her şeyi geçtim siz de insansınız, bazı noktalarda sinirleneceksiniz. ama sizi bugüne getiren fark da tam buydu, bu sıkıntılı anlarda sakinliği korumak ve davayı soğukkanlı savunmaya devam etmek. bu yüzden de size en çok fiziksel enerji lazım. ne olur iyi dinlenin. özellikle bu gibi önceden tahmin edilebilen düello günlerinde lütfen programınızı hafifletin. sonra arkanıza yaslanın ve sadece kendiniz olmaya ve bizim sesimiz olmaya devam edin ve bilin ki her türlü koşulda, sizin döktüğünüz tere, çektiğiniz yorgunluğa rağmen haksızlığı savunanların işi hep daha zor oldu ve olacak. çünkü o vicdan denen şey hiçbir zaman onları yalnız bırakmayacak bir hapishane ve bu içsel savaş diğer bütün savaşlardan daha yıpratıcıdır. sizin savaşınızsa gerçek bir vatanseverin, yüce gönüllü bir gerçek dindarın, cumhuriyet aşkıyla tutuşan bir bireyin hak mücadelesi ve üstelik de arkanızda sizinle atan binlerce vatansever cumhuriyetçi yürek!

her şey çok güzel olacak!

devamını okuyayım »