retronology

  • azimli
  • anadolu çocuğu (328)
  • 3814
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

hala akp'yi savunabilen insan

her gun aklımda yer eden ve hala tum mantık silsilelerimi çalıştırarak kendisi ile empati kurmaya calistigim insan turu.
bakın, bu akp yi savunan, hala savunabilen topluluk, kendini benden sorgusuz sualsiz daha müslüman, daha inançlı, daha dogru, daha "olması gereken" konumda görüyor. hem de benim inancımın varlığı ya da yokluğu konusunda bir fikir sahibi olmadan.
ıslam propagandası altinda yapılan hırsızlık, rüşvet, ki muhtemelen kaçakçılık, yalan, riya, istismar, cinayet!?, insan haklarına saldırı, özgürlük kısıtlamasi, dinin kendi içerisinde hoşgörü oldugunu iddia edip insanların fiziksel tercih ve görünüşlerine teşebbüs etme, aşağılama, yalanlama, vatana ihanet etme ve daha bir suru siralayabilecegim özelliği bulunan bir lideri hala yuceltebiliyorlar.

simdi bir de arada kalan bir topluluk var.
sorduğumda cevabı su, muhalefet mi ele alacak yönetimi?
arkadasım, iyi var, kotu var. ortası var mi? yok. muhalefeti mi savundum ben sana?
neden dinini yanlis yollarla sana tekrar pazarlayan ve üzerinden servet kuran bir oluşumu destekliyorsun?
ben buna hala inanc sınırları icinde ola. bir birey tarafından mantıklı bir cevap alabilmiş degilim ve bugun bulaşık makinesini toplarken saray'ın ışıklarına dogru baktığımda yine bunu dusundum.
ben buna çarpık zihniyetin koyun halime dönüşmüş olmasından baska bir yakıştırma yapamıyorum.
fakat korkunc.
cok korkunc.
sağlık sıhhat nedir bilmeden, işçiye bağladığı asgari ücretten saray'ın yanına yaptırmakta oldugu köşkün planının ardında oturarak bunlardan bahseden ve bugun utanmadan ısrarla dogum kontrolü konusunda dahi bu kadar alcalabilen bir cumhurbaşkanı...
onun bıraktığı çarpık bir parti ve oluşturduğu, akım halime getirdiği zihniyet...
gercekten cok korkunc.

devamını okuyayım »