ride

  • 8144
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

cemil ipekçi

türkiye'deki eşcinsellerin tek derdinin ruj sürmek ve seks yapmak olduğunu iddia etti ya; ciddi ciddi homofobik olduğuna karar vermeme neden olacak az kaldı.

hani eşcinselliği feminen tiplere indirgemesine mi laf etsem yoksa eşcinselliği heteroseksüellerin sık sık düştüğü hataya düşüp de sadece cinselliğe indirgediğine mi ? gay barlar tıklım tıklım elbette zira eşcinsellerin sosyaleşebildiği neresi var internetten ve gay barlardan başka ? bu mudur rahatlık ? sıkıysa götürün eşli iş yemeğine partnerinizi, sıkıysa işyerinde ibne şakalarına karşı durup eşcinsel olduğunuz için rahatsız olduğunuzu söyleyin ? ya da tutup partnerinizin elinden bayramda büyüklerinizin elini öpmeye, kuzeninizin düğününde çoşup eğlenmeye götürün ?

eşcinsellik seks midir ? eşcinsellik cinselliği de içerir elbet ve onun için tırmalamanıza hiç gerek yok arzı da talebi de tahmin ettiğinizden çok var ... ama eşcinsellik yanı başınızda duran arkadaşın sevgilisiyle yaşadığı ve sosyal çevrede gördüğü (hayır saygıyı değil) tepkisizliği görebilmektir biraz da. sevgilinizde tatilde iki kişilik yatak isteyebilmekte ya da belki işyerinde partnerinize sağlık sigortası yapmaktır. kimbilir partneriniz hastalandığında sorgusuz sualsiz refakat edebilmektedir. belki en acısı sevdiğiniz insanı kaybettiğiniz gün acınızı yaşayıp da bakışlarla uğraşamamak sorgusuz anlayış görebilmektir.

hiç de lüks olmayan bu ufak detaylardadır eşcinselliğin özgürlüğü .... yoksa seks de var ruj da var. dürüstlük bak o hiç yok işte !

devamını okuyayım »
18.02.2010 22:00