santralin

  • 3526
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

2016 ekonomik krizi

içinde yaşadığımız, ömür yeterse daha da derinleştiğini göreceğimiz kriz.

araba alacaktım, bir miktar nakitim vardı, kredi çektim 35bin daha, gittim 3-4 yaşında bmw aldım. çünkü, bazı insanları kriz çoktan vurdu ve mallarını elden çıkarmaya başladılar.. buradan 1-2bin lira zaten kazandım.

tl cinsinden borçlandım, taksitler şu an 500 dolara denk geliyor, kur tahminime göre seneye 420 dolar, sonraki sene 370 dolara kadar inecek..

tek risk işsiz kalmam, diyelim ki 35% ihtimal. o zaman ben de arabayı değerinin altında, gerekirse çok altında satıp borcumu kapatacağım, bindiğim yanıma kar kalacak. o riski alıyor, o güne kadar keyfini çıkarıyorum.. sonrasında beğendiğim arabaya binmem belki kaç sene mümkün olmayacak..

işsiz kalmadığım ihtimalde zaten sıkıntı yok..

başımızdakilere ben mi oy verdim, hayallere kapılıp savaşa girmeye ben mi karar verdim, eğitimi rezil edip ülkenin geleceğini ben mi yok ettim.. kim seçtiyse o düşünsün, sikimde değil..

ben batarım, her şeyimi de kaybedebilirim.. ama ben batana kadar, geleceğini düşünmeyen, düşünen sorgulayan insanları dinlemeyen, verdikleri oylarla ülkenin bu hale gelmesinden sorumlu olan kalabalıklar batar.. onların acı çektiğini göreyim, ben batmaya razıyım..

bitirdiler ülkeyi, geleceğimizi çaldılar, boklarında boğulsunlar..

devamını okuyayım »
26.10.2016 17:12