santralin

  • 3513
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

melih gökçek

daha kötüsünün varlığıyla iyi oluvermeyen kişidir. saçmalamanın anlamı yok. burdan sonraki tüm diyeceklerim malesef tcknın ilgili hükümlerince götümüze girer, ayrıca hakareti sevmiyorum. hakaretamiz.

edit edip açıklamadan edemeyeceğim:

arkadaşlar. bir şehirde suların akması lütuf değildir. belediyenin ilk işidir.

bir şehirde insan gibi yürüyebilmek için savşmak zorunda değiliz, bu bizim hakkımızdır.

arabası var diye hiçkimse şehrin meydanını benden (ben yaya, bisikletli veya motosikletliyim) çok kullanmayı haketmez, gaspedilen hakkımdır.

bir şehirde engelliler rahatça gezebilmeli dolaşabilmelidir, evlere kapanmamalıdır.. onların gaspedilen hakkı vardır.

şehirler meydanlar ile vardır. meydanlar kavşak değildir!

uzak bir yerden kızılaya gitmenin en kısa yolu arabayla olacak diye bir kural yoktur. toplu taşıma hakkımızdır. toplu taşıma her zaman bireysel ulaşımdan daha üstün olmalıdır. zira arabası olan gerektiğinde arabayı bırakıp toplu taşıma ile yolculuk der iken toplu taşıma rezalet ise öyle herkes gidip bir araba alamaz.

şehir içinde 150 ile seyredilmez. sapıklığın anlamı yok, eskişehir yolu istanbul yolu gibi yolların bir şehirde bulunmasının anlamı yok.

bir belediye başkanının kendi arazisi olan yerlerin imar plannıı değiştirmesi ve rant sağlaması, toplu taşıma sistemini kdi malının çıkarına uygun şekilde yapması, hatta bu uğurda odtünün gölüne el koymak istemesi en hafif tabiriyle... allahım hafif tabir yok. buraya herkes bildiğini koysun.

bir belediye başkanının oğlu koruma ordusuyla gezmez. böyle bir gereklilik olmamıştır. korumalık bir duruma gerek yoktur!

ya.. ulan.. ya hakikaten kendisini savunanlar ne düşünüyor çok merak ediyorum, nasıl inamışlar..

devamını okuyayım »
09.02.2009 02:52