saving private haydar

  • 85
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

2016 turizm krizi

ister liberal demokrat parti'nin mavi sularda yüzen yunusu ol ya da çalışma odasındaki sarı ampülü kadar ak partili, ciddi bir krizin yaşanmakta ve katlanacak artacağını görmemek için başarısız bir troll olmak gerekir.

habercilikte üstün başarı gösteren hürriyet'in türkiye’ye gelen turist sayısındaki düşüş şubatta yüzde 10’u aştı manzarayı özetlemek için yeterli. kaldı ki, rakamlarla bi oynanmış ki yav 10 düşmüş bişey olmaz diyorsun ama aslında haberi okuyunca öyle değilmiş anlıyorsun. objektiflik işte. ortalama üstü zekaya sahip her insanın haberi yorumlayarak okuduğunda sonuca ulaşacağını düşünüyorum.

ulaşmak istemeyenler için, ruslar %54 azalırken iran'dan gelen turistte %23 lük artış var. onun haricinde bütün ülkelerde minimum %5 kayıp var. yani alman, ingiliz, sikandinav artık gelmek istemiyor. daha bugün varşova'daki saçlarının tepesi dökülmüş kenarı açıkta kalmış duty free'deki kasiyer adamla konuştum türküye muhabbeti filan, gel bak oteller ucuz dedim yav orası güvensiz değil mi ama yaptı dudak büzdü.

dini vecibelerim gereği istanbul'u sadece havalimanları için kullanıyorum her gelişimde ulan galiba kaçırıldık katar'a indik diyorum kendi kendime insanları görünce. zamanı bol, eli boş gönlü hoşlar için atlasınlar zeytinbörn metrosuna gitsinler şöyle hafta sonları kaç sarışın hatun geliyo saysınlar.

tarafımda daha bugün çekilmiş resim ektedir, arz ederim.

yani sen antalya havalimanından şöyle bişey beklerken, aslında şöyle bişey çıkacak.

anadolu'dan notlar, 2016 , bası 2, sf. 13

devamını okuyayım »
19.04.2016 03:07