teaparty

  • 303
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

seküler göç videosuna türk halkının tepkisi

ben bu videoyu şahısların nasıl hissettiğini anlayamamıştım. belki gerçekten içinden sıkıntılarını çıkarıyorlardı belki de abartıya kaçarak içinde ki nefreti videoya kusuyorlardı.

bir yandan da şöyle bir kıyaslama yapalım. 1. dünya savaşı ve kurtuluş savaşı zamanına kadar olan aralıkta ülkemiz de ajanlar cirit atıyordu atmasına da bunun sonuçları dışarıdan belli oluyordu. atatürk ve zamanın aydın insanları sayesinde bir çok olayın üstesinden gelindiğini tarih derslerinden biliyoruz.

şimdi işin şimdi ki türkiye'sine gelelim ;

1 ) çift taraflı halkı birbirine düşüren ultra eğitim almış çok sayıda devlet'ten ajanlar.

2 ) devlet'in başında olanlar haricinde diğer tüm parti ve kurumların sanki tek bir emperyalist amaca hizmet ettiği hissi ki etmeyenler varsa ki seslerini duyuramıyorlar.

3 ) en ufak bir türk malı icadı bile gizlilik ilkeleri dahilinde halka duyurmadan tasarlayan mühendislerin kusursuz bir plan ile ortadan kaldırılması. devlet'in olayı duyurmaması ve yeterli koruma ve takip sağlanmaması. ( türk mühendis çağrı sever )

4 ) her türlü ülke yararına olacak inovasyonun önünün profesyonelce kesilmesi. bu projelerin yurtdışında derece alacak başarıya ulaşması ne kadar büyük bir talihin elimizden gittiğini bize ispatlar nitelikte. ( tübitak )

5 ) içi boş programların gereğinden fazla yer alması ve medya organlarının önem ifade etmeyen, hep aynı haberleri önümüze algı amaçlı sunması. burada hassas davranmak istiyorum, misal eğlence kanallarının hepsine kişisel zevkler gereği laf etme hakkım olmadığı için geneli yerine daha yumuşak bir terim kullandım..

6 ) yine kendi yorumlarımı kattığım için bana göre en büyük göç sebebi neden. iş alanlarının ülkeye katkısı olan ve çok istihdam sağlanan alanlar olmaması. üzerine de gelir adaletsizliği diyelim. buna da örneğim çok sayıda nargile kafe, her sokak başına açılan çiğ köfteci, avm üzerine kurulu sektörler. zaten fakir olan ve aklı olmayan insanlar hep tüketme üzerinden döngü sağlıyor. aklını çalıştıran kesim ise hali ile yurtdışında adam gibi eğitimini alıp sevdiği çok sayıda sektöre emeğinin karşılığını alarak giriyor..

son olarak, tek bir ülke yok gideceğiniz. bir çok iş alanına, etnisite sayısına, kültür çeşitliliğine, iklimine, uyumuna, toplumsal normlarına, yaşam maliyetlerine kısacası herşeye uyacak sayıda çok sayıda irili ufaklı ülke var. kısacası türkiye'den çok daha iyi ve rahat yaşamak varken neden bu ülke'nin vasatlığını çekeyim ki. evet vasatlık konusunda ağır gelmiş olabilir lakin bir ülke de bekaret, din, ev senin mi kira mı, kız vermek, erkek almak, işe alırım ama şu partiye üye misin, alevilerin evinin çarpılanması ve dışlanan diğer etnisiteler, en ağırı da aptal, aklı fikri karıda kızda olan bir rizeli'nin sırf hemşehrisi diye üst mertebelere alınması. kadın konusunda ise parmakla sayılacak bir kaç ülke haricinde yerlerdeyiz.

hatırlatma : uzun oldu biliyorum ama bir dönüp okuyun ve bu kadar sebep - sonuç ilişkisi varken bu video'da ki arkadaşlara antitez sunmayın, aptalların çok olduğu yer de hiçbir canlı formu vaktini boşa harcamak istemez...

esenle kalın...

devamını okuyayım »
05.01.2018 22:38