uzerindeyuregindenbaskamuskatasimayan

  • 197
  • 0
  • 0
  • 0
  • 9 yıl önce

george soros

william engdahl'dan alıntıdır :

soros geniş ve kirli bir finansal buzdağının görünen yüzüdür.

bu finansal ağın merkezi, avrupa'nın ileri gelen aristokrat ve kraliyet ailelerinin oluşturduğu isles kulübüdür ve londra'da konuşlanmıştır.

ikinci dünya savaşı sonrasında ingiliz imparatorluğu'nun kalıntıları üzerine kurulmuş olan bu yapı ingiliz imparatorluğu'nun izlediği sömürge stratejisinden farklı olarak, jeopolitik amaçlarına ulaşmak için devleti kullanmak yerine, özel bir finansal holding şeklinde ortaya çıkmıştır.

bu özel finansal holding artık gidip ülkeleri işgal ederek, buradaki doğal kaynakları ülkesine aktarmıyor, ama herkesin gözü önünde bu kaynakları çok daha profesyonelce ve finansal silahlarla sömürüyor.

(bkz: bob djurdjevic)

http://www.hartford-hwp.com/archives/27c/608.html

bu kulübün en önemli üyesi rothschild ailesidir. bu aile, ingiliz kraliyet ailesinin vekili olması yanında soros'un kariyerinin oluşmasını sağlamış ve soros'u yaratmıştır.

soros'un quantum fonu, 11-14 milyar dolar arasında bir meblağı yöneten özel bir yatırım fonudur ve kendisinin deyimiyle en önemli müşterisi veya yatırımcısı ingiltere kraliçesi elizabeth'dir.

quantum fonu karayip'teki vergi cenneti hollanda antiller'inde kayıtlıdır.

amaç amerika'daki vergilerden kaçmak, yatırımcıların kimliğini gizlemek ve onların parasıyla istediği gibi oynayabilmektir. soros, denetimden kaçabilmek için yönetim üssünü de vergi cenneti olan hollanda yönetimindeki curacao'a kaydırmıştır.

ancak soros quantum fonu'nun yönetiminde yer almamakta, bu yapı içinde yatırım danışmanı olarak görev yapmaktadır. böylelikle, kendisinden quantum fonu ve bu fonun operasyonları ile ilgili bilgi istendiğinde, 'ben sadece bir danışmanım' demekle yetinmektedir.

soros kendini, büyük paralar kazanan ve bunu yatırım dehası ile yapan yalnız bir spekülatör gibi göstermeye çalışsa da, aslında çok sıkı örülmüş finansal mafyanın bir parçası olarak faaliyet göstermektedir.

devamı için :

(bkz: william engdahl)

http://www.questionsquestions.net/…gdahl-soros.html

devamını okuyayım »