vidanjor

  • delikanlı (442)
  • 690
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

kerem tunçeri

açık söylemek gerekirse, o dönem galatasaray’da görevliydim ama kaç sene öncesi olduğunu pek hatırlamıyorum. koray mincinözlü yine bir yıldız adayı bulmuş gece gündüz onunla uğraşıyor, hatta tüm takımı onun üzerine kurmuş, diğer oyunculara top kullandırmıyordu. kerem tunçeri daha sonra birçok başka antrenörle çalışmış olabilir ama o zamanlar alt yapının efsane coach’u koray mincinöz’lünün, tunçeri’nin üzerindeki hakkının teslim etmek gerek.

galatasaray alt yapısından a milli takıma kadrosuna girebilen en son oyuncu kerem tunçeri’dir. ve bu nedenle uzun zamandır hep kerem’i şampiyonlukta idealı olan galatasaray basketbol takımının kaptanı olarak düşünmüşümdür. kerem alt yapıda çok skorer bir oyuncu olmasına rağmen, çok erken yaşlarda oynadığı oyun kurucu pozisyonuna kolayca adapte oldu. o dönemlerde sayı atmak her şeyden daha önemli olduğu için kerem hiçbir zaman diğer oyuncular kadar popüler olamadı. zaten klasik anlamdaki oyun kurucular için en zor şey, takımlarının iyiliği için profesyonelliğin en önemli gereği olan popülerliği, feda edebilmektir.

kerem geçmiş yıllarda, bundan çok daha ağır sorunlarla uğraştı. kimse ondan vazgeçemedi ancak alınan başarısız sonuçlardan sonra bazen yetersiz bulundu, bazen de günah keçisi ilan edildi. ancak arayışlar sonunda ondan daha iyisi bulunamayınca, artık herkes kerem’i olduğu gibi kabul etti. tabii bunda, kerem’in ispanya ligi'nde geçirdiği tecrübe de, önemli rol oynadı.

bu dönemden sonra, üzerindeki baskıyı atan kerem, artık oyuna tecrübeli bir coach gibi bakmaya başladı, yeri geldiği zaman skor gücünü ortaya koyan, soğukkanlılığını hiç kaybetmeyen, fizik olarak son derece güçlü, oyunun içindeki bir coach. ancak artık kerem’in eskisine nazaran çok önemli bir farkı var, takımı için geri plana attığı ve yıllardır hiç aklına bile getirmediği popülerlik onu öyle bir yerde yakaladı ki, artık tüm dünya onu konuşuyor. kolay değil dünya şampiyonası finalini oynamamızı sağlayan son saniye basketini atmak.

tekrar teşekkürler kerem.

yorum: cem akdağ

devamını okuyayım »
16.09.2010 04:30