şükela:  tümü | bugün
 • msn listemde sıralı 28 kişinin haftalardır sahip olduğu "nil burak - bana yalan söylediler.mp3" iletisine can katıp, bu yolda sendikalaşma hareketidir..

  size de mi yalan söylediler ?
  yoksa siz de mi türk pop tarihini ıssız adam soundtracklerinden ibaret zannediyorsunuz?
  gerçekten bir şarkıyı yüksek sesle, ard arda haftalarca dinlemenin cia işkence yöntemi olduğunu düşünmüyor musunuz?

  dünyanın tüm şeysleri, birleşin!
 • mirgün cabas ve teyitorg'un youtube üzerinden 5 ekimde yayına başlayacak yeni projesinin adı. güzel bir şey olacak gibi görünüyor.

  tanıtım videosu burada.

  şöyle de bir metin yazmışlar:

  "eskiden işimiz kolaydı. haberlere inanırdık.

  doğruları aktarmak için uğraşan gazeteciler, kurumlar vardı.

  hata yaptıkları zaman sorumluluk hisseder, düzeltmek için çaba harcarlardı.
  sonra işler değişti.

  haberin doğru olması gerektiğine inanan gazetecilerin ve kurumların sayısı azaldı.

  haberleri gizleyen gazete ve televizyonlar, kafa karıştıran internet siteleri ve troller zihinlerimize sızmaya başladılar.

  şimdi, başka bir dönemde yaşıyoruz.

  doğruya ulaşmak için önce yanlışları bulmamız gerekiyor.
  ancak yanlışları, yalanları, hataları, çarpıtmaları ayıkladığımız zaman elimizde hakikat kalıyor.

  yüzümüze yüzümüze bu kadar çok yalan söylenmesi sizin de asabınızı bozmuyor mu? biz de boş duracak değildik, bazıları hoşumuza da gitse yalanlarla vedalaşıyoruz."
 • ekşi sözlük sığırlarının izlemesi gereken videolar serisidir. hatta ekşi sözlük, bu tür yalan dolan haberlerin menbaı olma yaftasini ortadan kaldırmak için keşke yalan olduğu ortaya çıkan haberlerle ilgili başlığın tepesine mirgün cabas'ın videosunu çaksa.

  çok mu zor? değil. yaparlar mı? sanmam. neden? çünkü bu tür aptal saptal haberler site trafiğini arttırıyor.
 • her videosu ayrı güzel olan*, konuları/olayları tarafsız bir biçimde ele alıp derine inen ve açıklayan güzel bir proje.

  başarılı buluyorum kendilerini. umarım kendilerini bozmadan tarafsız bir biçimde uzun zaman boyunca devam ettirebilirler videolarını. çünkü başlangıçta güzel olan her şey ilerleyen zamanlarda hep bozmaya/bozulmaya başlıyor. yalanları, çarpıtmaları ve uydurmaları kanıtlarıyla anlatırken tarafsızlık çok önemli. ayrıca böyle güzel bir projeye başladıkları için de teşekkürlerimi iletiyorum.
 • youtube'da (bkz: boşlukları doldur) kanalında yayınlanan, son zamanlarda yaygınlaşan sosyal medya linç kültürünü yönlendirme ya da algı oluşturma amacıyla internette çarpıtılan, yanlış bilgi verilen ve yapılan yalan haberlerle ilgili teyit yapan videolardır.

  artık son zamanlarda atılan videolar, paylaşılan istatistikler, raporlar v.s. güncel haberin takibi için izleyebilirsiniz. videoları da gayet iyi, izlemesi keyiflidir. özellikle burada da takip edilmeli diye düşünüyorum. çünkü başta ben, birçoğumuz bu gündem çöplüğünde neye inanıp neyi ayıklayacağımızı şaşırdık.
 • bu hafta da ortalığı derleyip, toparlamışlardır. haftaya yine dağılacaktır ama olsundur.*

  videolarında yaptıkları aftereffect'li iğneleme yöntemine bayıldım. sünger bob ve sünger bob kalesi'ni görünce de kahkaha attım.

  bize yalan söylediler - 6. bölüm