• 12. bölümün son karesi direkt masaüstü arka planım olan dizi. mark lanegan ile birleşince harika bir bölüm finaliydi.
  • netflix'in sağlam bir kadroyla yayına soktuğu dram-gerilim türündeki dizisidir. daha ilk bölümde "noluyooo lennn!" dedirten ve hemen devamını izlemek istediğiniz, fakat altıncı yedinci bölümler itibariyle biraz sıkmaya başlayan bir dizidir kendisi. aslında ilk sezon 13 bölüm olmasa daha lezzetli olabilirmiş.
    aile dramı izlemek istiyorsanız, geçmişe dair hesaplaşmalar keyif veriyorsa, sevgi-nefret arasında sıkışmışlıklardan haz duyuyorsanız bu diziyi kaçırmayın derim.
  • en baştan söyleyim çok sağlam dizi.

aile draması diye bir kategori varsa bu dizi bu kategoride en üst sıralarda olur.

dizideki oyunculuklar cidden aşmış. neden aşmış. dizi sıradan bir aile ilişki konusunu bizlere sunarken oyuncular bizi bu sıradanlıktan kurtarmış. adamlar ciddi ciddi aile olduklarının hissini bizlere vermiş. her sahneda adamlar döktürmüş. ben mendelsohn bence en iyisi gene de. adam sanki kendisini oynamış o kadar rahat oynuyor.

bütün sezonu izlemeyenler gerisini okumasın lütfen.

--- spoiler ---

diziyi izlerken bir sezonluk bir dizi olduğunu düşünsem de son sahneyle ikinci sezonun geleceğini anlamış olduk. sanırım herkes kendine düşen payı ödeyecek ve dizi öyle bitecek. ama bence 1. sezonda bitse dizi kesinlikle zirvede tamamlardı. umarım 2. sezon sonu ezele benzemez.

bu arada diziyi izlerken inanılmaz derecede alkol isteği uyanıyor bünyede, adamlar ne içiyor be.
    --- spoiler ---
  • tanınmış rock, blues, jazz ve fusion müzisyenlerinin çocukları tarafından kurulan ve 1994 yılında aynı adlı albümleriyle ilk ve son kez piyasaya çıkan amerikalı blues-rock grubu. grubun üyeleri:

erin davis - davul (miles davis'in oğlu)
    waylon krieger - ritm gitar (robby krieger'in oğlu)
    berry oakley, jr. - bas, vokal (berry oakley'nin oğlu)
    ...ve en güzel kısım; joe bonamassa'nın kariyerindeki ilk grubu olması ("smokin' joe bonamassa" diye tanıtılıyor).

bloodline - stone cold hearted (live on conan o'brien)

bonus: bloodline'ı izmir'de (ve muhtemelen türkiye'de) yalnızca plug & play cover'lıyor. özellikle stone cold hearted ve trouble is my business'ta hem coşkuyu hem de hakkını veriyorlar.
  • bende broadchurch ve rectify karışımı izlenimini bırakan dizi.

--- spoiler ---

ne çektin be danny!

--- spoiler ---
  • bir kasaba ailesinin dramından beklenenden daha fazlasını veren dizidir . ilk yayınlandığında aklıma düşmüştü ama son 2 haftada izlemek nasip oldu senaryo yönetimi iyi yapılırsa netflix efsanelerinden biri olur .

--- spoiler ---

son ana kadar danny'nin ortaya çıkmasını bekledim . 2. sezon ilk bölümde var gözüküyor ama o son sahneden sonra flashback olması lazım
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

son ana kadar danny'nin bir süpriz yapacağını düşünüyordum hala da düşünüyorum ama sanırım böyle düşünmenin bir anlamı kalmadı artık . danny ile başlayan dizinin dannysiz nasıl devam edeceğini acaip merak ediyorum
    --- spoiler ---
  • 5 bölümünü seyrettim beni daha çok içine çekemedi, kenarında takılıyorum. sisters and brothers'ı sevenler bunu da severler. sissy spacek rolünün hakkını veriyor ama ben kadının burnuna bakmaktan diğer şeylere odaklanamıyorum. geçen gün yarım saat annemle estetik olup olmadığını tartıştık. zenginin burnu züğürdün çenesini yoruyor işte.
  • damages izleyip sevenlerin diziye ısınmakta hiç zorlanmayacakları yapım.

o bölüm sonlarında gördüğünüz flashforward'lar varya, biz onların şaşkınlığını ve "lan daha ne olacak gördük işte" şaşkınlığından sonra "hass, o öylemiymiş" demeyi çoktaan öğrendiğimiz için bize çerez geliyor bunlar.

zaten iki dizinin de yapımcısı aynıymış.

yani dizi herkese hitap etmez, izlemesi zori sindirimi güçtür. ama draması sağlamdır. tabi türünü sevene...
hesabın var mı? giriş yap