• normaldir, onlar da bizim gibi sıradan insan. geçenlerde trafikte kırmızı bir bmw m6'nın içinde simit yiyip, meyve suyu içen bir çift gördüm. onları görene kadar, bmw m serisi, 5 ve üstü, audi rs serisi, s serisi, a5 ve üstü, mercedes slk, sls, s serisi, e ve üstü modellerine, yani gerçek alman arabalarına binenleri yanlarında havyar ve viski taşıyorlar sanıyordum. yok lan taşımıyorlarmış. bizim gibi bim'e giden, tavuk döner yiyen, hastalanan, sigara zammına isyan eden insanlarmış.
  • (bkz: bim’e gelmek) diye başlık açtığına göre yazar şu anda hala bim’de olabilir. eğer bim’de olmasa bim’e gitmek derdi. bmw o kadar ulaşılamaz bir araç değil gözünüzde büyütmeyin. sıfır golf alacağınıza ikinci el sağlam bir bmw alabilirsiniz. premium araca binmek için paradan ziyade vizyon da gerekiyor.
  • atın artık kafanızdan bu saçmalıkları.şahinle makrodan bişey alamıyor musun? evime yakın bimden her gün audiyle gidip birşeyler alıyorum.bentleyim de olsa alırım.ayrımcılık memlekette ta burdan başlıyor.marketin zengini fakiri mi olur?
  • bim’den alışveriş yaptığı için o bmw’yi alabilmiştir zaten. millet kuruşun hesabını yapıyorda o şekilde alabiliyor ev araba falan. benim gibi üç kuruş maaş alıp da son model iphone kullanırsan 15 yaşındaki arabaya binmeye devam edersin.
  • genel olarak zengin insanlar zaten tutumlu olurlar, paranin emegin kiymetini bilirler. har vurup harman savuranlar genelde havadan para kazanmis, neyin ne oldugunu bilmeyen insanlardir.
  • bim’e dükkanını veya dükkanlarını kiraya vermiş olabilir.
  • (bkz: bimmer)

not: boş bkz değildir
  • universitede fakir fakir okuldan yurda donerken firinin onunde dortluler yanmis bi x5 gormustuk. yanimdaki arkadas 'ulan adamin jipi var ama hala ekmek aliyor' demisti. bir saniye durup birbirimize baktik, gozlerim senin yapacagin tespite sicayim diyor, onun gozleri de sic diyordu. mantigim ise bu tespitin hakliligina sapka cikartiyor, birazdan yurdun yemekhanesinde yiyecegimiz igrenc bezelyeyi unutmus olmanin mutlulugunu yasiyordu.

tanim: acayip bir tip.
  • ben hep audi ile a101'e gittiğim için beni ilgilendirmeyen durumdur.
hesabın var mı? giriş yap