• an itibariyle gümbet oasisten bodrum otogara kadar trafiğin sıkıştığı güzel ilçem. her yaz aynı olay. kota falan getirseler araçlara.*
  • taksicileri bu sene çıtayı arşa çıkarmıştır. eski doğanlar, şahinler, hyundai'ler, renault'lar gitmiş, hepsinin yerine 2019 volkswagen tiguan-passat-variant, audi a3-a5-a6-q3, bmw 3.20-5.20, mercedes c-e, skoda superb-kodiak gibi otomobil ve jipler gelmiş. hepsini geçtim range rover'ı taksi yapmış adam. bu sene taksici kazığı yemeden dönmeniz zor.
    hatta hiç gelmezseniz, dönmek zorunda da kalmazsınız. trafiğin anası sikilmiş durumda, bitez'den bodrum'a 6-7 km yol 1 saat sürüyor akşam vakti.
    tatil yapacam diye gelmeyin, her yer eziyet. hem istanbul ankara izmir bursa boştur şimdi, tam kafa dinlemelik.
  • yabancı turist oranı ve popülaritesinin diğer tatil beldelerine göre oldukça fazla olmasına rağmen insan kalitesi bakımından son yıllarda ciddi düşüşe geçen yer.özellikle bodrum merkez çakma marka pazarlarının cafelerden fazla olması nedeniyle beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğratmıştı orayı magazine çıkartan kesim zaten ya teknelerinde konaklıyor ya da daha izole yerleri tercih ediyor. kalabalık olsa da alaçatı tatil için çok daha iyi bir tercih gibi duruyor.
  • "şehir", illa "il" olmak zorunda değildir. ilçeler de şehirdir. kasabadan büyük her yere şehir denir.

bilmiyorsun, bari laf sokmaya kalkma; cahil!
  • en güzel koyları ya otellere ya da kalburüstü kesimin hizmetine sunularak halka kapatılmış, eskinin güzel, şimdi can çekişen, üç beş seneye doğasından eser kalmayacak belde, ilçe.
  • sayin amina koydugum 34 ve 06 plakalilarin ve keza diger yabanci plakalilarin, trafiginin amina koydugu ilçedir. kurallara uyanlara lafim yok hosgelmissiniz.

eger onunde trafik olusuyorsa sana yesil yansa bile gecmeyeceksin. eger gecersen ve kavsagin ortasinda durursan kavsagi kapatmis oluyorsun ve yesil yanan diger araclar gecemiyor. sonra noluyor sevgili istilaci kardesim kaos oluyor.

hele sarida kirmizida hic gecmeyeceksin.
  • bir adet haşlanmış mısırın tam 7 liraya satıldığı yer.öyle hem de türkbükü’nde, çok ünlü bir beachte ya da lüks bir restoranda falan değil. merkezde,sokak esnafının sattığı mısır.

şimdi ‘yeme o zaman’ diyenler damlamadan söyleyeyim;yemedim zaten.mısırın menbaandan gelen biri olarak hayatta o kadar para vermem.

fiyatın çok yüksek olduğunu söyleyince de adam: tamam abi gel 2 tanesi 12 lira olsun , dedi.

hayırlı işler.
  • turkiye sinirlari icinde insan/barzo orani en kotu durumda olan mugla ilcesi. cartel sayesinde “almanci” kelimesini kullanmayi 15 sene once birakmistim fakat bodrumda gordugum tiksinc kazinmis sac modelli, bulk body building yapilmis, solaryumda zenci tassagina donmus 100 kiloluk davarlardan sonra anladim ki, almanci = homo errectus.

birileri lutfen belediyeye ust gecit denen bir seyin icat edildigi konusunda bilgi versin. trafik hindistani andiriyor.
  • 3 günlük tatilimi geçireceğim muğla'nın bir ilçesi, denize girmek için nereler tercih edilmeli, mutlaka görün dediğiniz yerler varmı, yeşillendirin lütfen.

edit: değirmenlerin bulunduğu bölgeye çıkmadan dönmeyin memleketinize manzarası enfes ama güneşin batışına yakın çıkın, bodrum çok sakindi beni şaşırttı bu durum, ortakent ve karaincir plajlari kalabalık fakat deniz durgundu, cennet koyu ve yalıkavak tarafları aşırı ruzgarliydi, gümbetten uzak durun.
hesabın var mı? giriş yap