• işine ciddiye almayıp böyle davranarak mesleği küçük düşüren meslektaşlarımdan nefret ediyorum. lütfen bu kişinin nezdinde tüm veteriner hekimleri böyledir diyen bir yorum yapmayın, şikayette bulunmuşsunuz, takipte kalın.
  • sokak kedisi olsa dahi normalde yazı yazılmaz. çok minik bir kesik atılır. gerçekten bunların yaptıkları görevi kötüye kullanmaktır.

sadece 10 dakikanı ayırarak savcılığa gidip suç duyurusunda bulun. belediyeye ve valiliğe ayrı ayrı şikayet et. çok ciddiyim bu konuda.

minik yavru umarım fiv değildir. test yaptırmadan asla aşı yaptırmayın. 1 hafta içinde ölür. kardeşlerinde de durum aynı. ilk test sonra aşı.

büyük geçmiş olsun.

edit: arkadaşlar mesajlar gelmekte fip nedir diye.

en kısa ve anlaşılır şekilde aynen insandaki gibi;
    corona = hiv vürüsü.
    fiv = aids

internette bu kadar anlaşılabilir açıklama yok. daha detaylı bilgi isteyen hastalık isimlerini aratabilir.

melankolik koala adlı kullanıcıdan düzeltme geldi. kendisine teşekkür ederim.

fip, feline infectious peritonitis hastalığının baş harflerinin açılımıdır, türkçe kedilerin enfeksiyöz peritonitisi olarak çevrilebilir. ıslak ve kuru fip olarak ikiye ayrılır. ıslak form sıklıkla peritondaki (karın boşluğunu saran zar) nadiren de plöradaki (göğüs boşluğunu saran zar) ve perikardiyumdaki (kalbi saran zar) damarlarda vaskulitis (damar yangısı) yaptığı ve damar geçirgenliğini arttırdığı için bu bölgelerdeki vücut boşluklarında sıvı toplanmasıyla karakterizedir. kuru fip ise karaciğer, böbrek gibi organlarda yetmezlik yapar ve nörolojik semptomlar (dengesizlik, reflekslerin kaybolması gibi) ile gözde semptomlar ortaya çıkarır.

sizin dediğiniz kedi aidsi fiv'dir. fiv feline immunodefiency virus yani kedilerin bağışıklık yetmezliği virüsüdür. insanlardaki human immunodefiency virus yani insan bağışıklık yetmezliği virüsüne benzer. her fiv taşıyan kedi ve hiv taşıyan insan da aids olmaz. aids'in açılımı acquired immune deficiency syndrome yani edinilmiş bağışıklık yetmezliği sendromudur ve hiv ile fiv hastalık yaptığında ortaya çıkan sendromun adıdır. fiv pozitif olup aids geliştirmeyen ve uzun yıllar yaşayan kediler vardır ancak sayıları azdır. fiv kemik iliğine baskı yaparak panlökopeni (akyuvarların azlığı) yapar, bağışıklık sistemini çökerterek aids oluşturur ve hayvanı sepsis dediğimiz duruma götürür.
  • rezalet gibi rezalettir.

bir kedi sahibi olarak, kedimi kısırlaştırmaya bıraktığım zaman ameliyatını öncelikle randevulu gerçekleştirmişlerdi, sonrasında da arayıp durumu hakkında bilgi vermişlerdi. diğeri ise erkek kedi olduğu için veterinerde bekledik ve orada bırakmadan geri aldık. iki kedimi de sokaktan bulmuştum yani cins değillerdi, ama herhangi mühürleme ya da kesik gibi bir şey söz konusu bile olmadı.

şu sterilizasyon olayına gelince sanırım hastane ortamı hariç tam olarak sağlanamıyor, zaten antibiyotik de veriyoruz inancıyla daha rahat davranıyorlar ancak ben yine de eldiven kullanmayan veterinere rastlamadım. ayrıca ameliyat odasındaki operasyonu başlık sahibinin nasıl gördüğünü de anlayamadım.

rahmetli eski kedim hamile iken kısırlaştırma olayı bizim de başımıza gelmişti. tahmin edilmeyen bir durumdu. bebekler de küçük olduğu için veteriner ameliyatta fark etmiş o şekilde bebekler de gitmiş oldu kısırlaştırma ile üzücü bir durum.
  • yemin ederim her ayrıntıda tekrar tekrar "yok artık" diyerek okudum. bu nasıl bir adiliktir çözemiyorum!

up kere up! ki rezil olup bir daha müşteri bulamasınlar!
  • rezaletin daniskası bu.onlar can ya can.. savcılık, bakanlık vb. her yere şikayet edilmeli. konudaki bir diğer rezalet ise muğla veteriner hekimler odasının aynı konuda başka şikayetler olduğunu söylemesine rağmen, nasıl olur da bu güne kadar hiç bir şey yapmamış olmasıdır.
  • ifşalık bir durumu olmayan veteriner. direk kapatılması gerekiyor. kafasına göre operasyon yapıp üstüne birde ev kedisini dövme ile fişlemek nedir ? belediye barınakları bile hayvanlara plastik künye takıyor. adamlar kalmış kulağın orta yerine dövme yapıp bunu standart bir işlem olduğunu savunabiliyor. mama kabı , götürülen diğer kedi ile ilgilenilmemesi olayına hiç girmiyorum ama unutulmamalı bu herifler sizin iş yerinizin önünde görüp yardım etmek için götürdüğünüz hayvanlardan ilginç rakamlar talep ediyorlar. ortada bir kamu hizmeti yok ortada bir personel eksikliğinden kaynaklanan yetersiz müdahale yok. bu işletme yaptığı işin mantığından kopmuş . müşteri memnuniyetini az geçtim iş ahlakı diye bir şey var . o hayvanlar üzerinden kazandığınız paralar bir yerlerinizden çıkar inşallah
  • birilerine özel muamele çekiyordur böyle tipler ,kıçları kalkmıştır.herhangi biriside gidince ukalalıktan teşhis dahi koyamazlar.üstlerinede alınmaz aynı pişkinlikte devam ederler.böylelerini meslekten men edip,kilit asmak gerekir.yavrulariniz için geçmiş olsun.elinizden gelen şikayeti yapın lütfen
  • hayvansever birisi olarak cidden üzüldüm..
    işin içine ticaret girince ne ahlak kalıyor, ne saygı, ne de başka birşey malesef...
  • kardesimin kedilerinden biri kisirlastirma sirasinda az kalsin oluyordu.

erkek kedi, ameliyati falan normal gecti ama iki gun sonra kusmaya basladi. kusmalara ishal eklendi. veterinere gore hayvan kanli ishaldi. hicbir tahlil yapmadan bu teshisi koydu.

kardesim en sonunda baska bir veterinere goturdu. sonuc olarak hayvana verilen ilac ya da narkoz bilemiyorum, karaciger enzimlerini yukseltmis.

zaten her yer kedi dolu, alt tarafi hayvan iste zihniyetindeki veterinerler hic de az degil maalesef.
  • kesinlikle bir rezalettir ve okuyunca inanın bana sizin çocukların yaşadığına şükrettim,çok geçmiş olsun.

ama asıl soru o kadar şikayet varsa o mezbaha nasıl hala ayakta?
hesabın var mı? giriş yap