• %20’nin biraz üzerinde zamlanan geçiş ücretidir. hayırlı olsun. avrasya tünelinde görüşürüz.
  • yeter artık ya yeter! aldığımız zamları devlete vermek istemiyoruz!
  • sik ulan
  • müjde! artık boğaz köprülerinden daha az araç geçecek, daha az trafik olacak.
  • sakin. bu altı üstü devletin tl üstünden yaptığı zam . *

siz 2 ocak tarihinde göreceksiniz esas zammı. avrasya tüneli ve osmangazi köprüsü sözleşmeleri gereği yıllık dolar kuru artışına göre zamlanacakmış.

çekirdeğimi aldım bekliyorum eğlenceyi. *

( ha bu arada duydum ki o gün sözlükteki tüm ak troll lerin izinleri kaldırılmış * )
  • tanım: asgari ücrete gelen zam ile ulaşım masraflarında yapılan güncellemeyi ancak karşılayıp et yeme hayalinin geleceğe ertelenmesidir.

vejetaryanlar gelecekten umutlu.
  • hiç üzülmediğim hadise. müstehak bize.

şu fıkrayı da ekleyeyim buraya;

--- spoiler ---

birgün bir ormana maliyeciler gelir. bunu gören tilki koşarak ormandan kaçarken kaplumbağa ile karşılaşır. kaplumbağa tilkini acelesini görünce merakla sorar:

- hayrola tilki kardeş böyle acele nereye gidiyorsun? diye sormuş kaplumbağa
    - ormana maliyeciler gelmiş duymadın mı? onlardan kaçıyorum. demiş tilki
    - iyi ama senle ne ilgisi var
    - olmaz olur mu? bende kürk, hanımda kürk, çocukta kürk

bunu duyan kaplumbağa ormanı terk etmek için koşmaya başlar. o sıra koşarak giden kaplumbağayı gören leylek sorar:

- hayrola kaplumbağa kardeş böyle acele nereye?
    - ormana maliyeciler gelmiş duymadın mı? onlardan kaçıyorum.
    - iyi ama senle ne ilgisi var? diye sorar leylek.
    - olmaz olur mu bende ev hanımda ev çocukta ev.

bunu duyan leylek ormanı terk etmek için koşmaya başlar. maymun leyleği görür ve sorar:

- hayrola leylek kardeş böyle acele nereye?
    - ormana maliyeciler gelmiş duymadınmı? onlardan kaçıyorum
    - iyi ama senle ne ilgisi var? diye sorar maymun.
    - olmaz olur mu, bende yazlık hanımda yazlık çocukta yazlık.

bunu duyan maymun paniğe kapılır ve ormanı terk etmek için koşmaya başlar. bir müddet sonra yavaşlar ve şöyle der:

- ya ben niye koşuyorum ki! benim kıçım açıkta hanımın kıçı açıkta çocuğun kıçı açıkta...
    --- spoiler ---
  • hükümet tarafından köprü fiyatlarının "02 ocak'ta otomatik olarak güncellenek" şeklindeki açıklamasını duyduğumda, götümde aniden bir sızı hissetmiştim. meğer gireceğin büyüklüğüne işaretmiş
  • bir tek kulağımin arkası kaldı, buyrun gelin orayi da sikin.
    buyrun.
hesabın var mı? giriş yap