şükela:  tümü | bugün
  • kanada'da kütüphane'de calisirken balkan müzigine gönül vermis, orada calip söyledikten sonra yok ben kendimi vurayim balkanlara diyerek türkiye senin, makedonya benim gezmis dolasmis; her nevi balkan dilini cözüp yok olmaya yüz tutmus türküleri bulup selim sesler abimiz ile karsilama adli (kalan müzik) bir albüm yapmistir. 4 yil önce kendisini acik radyo müzik festivalinde canli izledigimde uzun süre yabanci oldugunu anlayamamis ve dumur olmustum. su siralar kanada'da yasasa da bazi projeler icin türkiye'ye geldigi de olmaktadir; takip etmek isteyenler icin en son örnekler baba zula ile 'üc oyundan on yedi müzik' ve muammer ketencoglu ile 'ayde mori' siralanir.
  • sozlukte brenna mccrimmon olarak bilinen kanadali balkan müzisyeni ablamizin isminin dogru yazilisi... en azindan karsilama albumunun üzerinde böyle yaziyo.
  • mac crimmon yunanistan'a, bulgaristan'a ve makedonya'ya giderek müziği yerinde incelemiş; halk müziği kültürünü araştırmış. "balkan türkülerini seslendirmek için müziği yalnızca teknik anlamda bilmek yeterli değil. bölgenin kültürel tarihini ve bu tınıları oluşturan tarihsel olayları da bilmek gerektiği kanısındayım" diyor; "kitaplarda bulunmayan 'sözel' tarihi... o yüzden, yaşlılardan bu tarihi öğrenmeye çalışıyorum. insanların savaşlar sonucu balkanlar'dan türkiye'ye göç edişi, burada biraz önyargıyla karşılanıp 'muhacir' olarak görülmeleri ve zor işlerde çalışmaları... hepsinin müziği etkilediğini düşünüyorum."
  • (bkz: karşılama)
  • kendisini babazulanın mad proffesorle yaptığı ruhani oyun havaları albumunde de dinlemek mümkün ama bambaşka şarkılarla,kendisinin de sözleri bulunmaktadır bu albümde ...çok eğlenceli.
  • en guzel 9/8likleri soyleyen kadin..
  • balık da değil efkarımm sancak saçlı saniyem ve şu karşıki dağda bir fener yanar (bu türküyü bir köyün bodrummunda bulmuştur kendisi teşekkür ederim kendisine)türküsünü seslendiren beni dinledikçe efkarlandıran hanım
  • mükemmel bir aksanla da türkçe konu$maktadır kendisi, süper $arkı söylemesinin yanı sıra...
    e$inin "bizim hanım neler yapıyor" bakı$ları altında sahnede öyle bir söyler öyle bir söyler ki, sabaha kadar söylesin istersiniz. süper bir insan imi$ vesselam...