• gol olduktan sonra, ilk olarak "ne olur golü bu işe yaramaz atmış olmasın" dedim ve ekrana bunun sıfatı geldi.

(bkz: hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler)

tanım: ali lukunku da dahil, galatasaray taraftarının gördüğü en kanserojen forvet.
  • istenmedigi yerde hangi yuzle durdugunu merak ettigim adam. golden sonra bile isliklaniyorsun artik. ama adam oturup neden kimse beni sevmiyor diye dusunmesi gerekirken hala trip atma pesinde. nasil olmasin? birden bire adamin biri bir cuval parayi onunuze koysa umrunuzda olur mu dunya?
  • forvetmiş, hadi ya. sinirden kurudum maç boyunca. evdeki hasta gs' lı hala küfrediyor. küfürlerin aslan payını
    da başlığın sahibi alıyor. o artist hareketlerini ne yapmalı? stoper gol asisti yapıyor önüne düşen topa dokundu, forvet gol attı oldu. bir de hareket, kıçını döndüğün paslar ne oldu burak yılmaz? önüne top düşsün diye bekle. bi doğru pas vereme, mal. forvetmiş, pöff.
  • daha çok çalışması, hırs yapması ve kendini geliştirmesi gereken futbolcu. azıcık fizik yapsın, ikide bir düşmesin (ya da kendini yere atmasın).

çok pozisyon kaçıran bir golcü. sonuçta golcü ama insanı kanser ediyor. biraz çekingen ve sakar bir oyunu var.
    yalnız potansiyel sahibi bir oyuncu da. sadece çok çok daha fazla çalışmaya ihtiyacı var ve çalışmadığı için köreliyor.

galatasaray taraftarı tüm futbolcularını, yönetimini, teknik ekibini çok ağır eleştiriyor. yahu tamam eleştirirsin de insan biraz yapıcı olur. hemen silip atmak nedir? insan önce takımı ve oyuncularını benimser, olabildiği kadar, son raddeye kadar arkasında durmaya çalışır.
    bu kadar yıkıcı olmak nedir?
  • türkiye liginin en kaliteli forveti. ueafa sonrası galatasaraylı olanlar sikini yesin onun. gollerine kaldığı yerden devam edecektir.
  • hep kendisini attığı gol sayısı ile savunanlara şöyle diyorum:

"santrfor, attığı gollerden değil, kaçırdıklarından belli olur."

kaçırdıklarına, daha doğrusu harcadığı pozisyonlara bakın, bu adamın golcü olmadığını anlayacaksınız.
  • lan her şeyi anlarım. yeteneğin yoktur, top sürmeyi beceremezsin; futbol zekan yetmez, ne zaman ön ne zaman arka direğe koşacağını bilemez pozisyona giremezsin; fizik gücün yetersizdir, rakibin geriden gelir geçer yine pozisyona giremezsin; 30 metre depardan sonra mecalin kalmaz, topu rakibinin önüne yuvarlayıverirsin; pas veremezsin, şut çekemezsin, girdiğin pozisyonda ya topu ıskalarsın ya dağa taşa vurursun ona bile eyvallah bir itirazımız yok da birader otuz yaşına gelmiş adamsın hala kendini yere atmak ne amk yerinde? iki adım koşsan belki gol atacaksın hala göt göt hareketler peşindesin. yeter lan yeter senin yaptığın tiyatroyu onda biri fiyatına başkaları da yapar.

başka bir adam olsa senelerdir bu kadar kendini yere atma eleştirisine gurur yapar az mentalitesini geliştirirdi. anca artis artis demeçler ver röportajlarda. aynı tas aynı hamam. yettin arkadaş bezdirdin herkesi. oynayacaksan adam gibi oyna şu amına kodumun topunu, oynamıyosan bas git milletin önünü tıkama.

gol atmışsın atamamışsın zerre sikimde değil. o attığın golde de chedjou'nun çabasından utan; ben niye böyleyim de bu adam böyle diye.

peşin edit: bu adam bu gece gol attı diye göt olan kişi zaten ezelden göttür yapacak bir şey yok.
  • futbolla ilgili çok basit bir olguyu hala kavrayamamış topçu. penaltı dediğimiz bir olay var, gol olma olasılığı da oldukça yüksek, bu konuda hemfikiriz. fakat kalenin 3-4 metre uzağında önünde hiçbir futbolcu yokken kaleye vurduğunda gol olma olasılığı daha yüksek. bir forvetten beklenen de kale önünde topa vurup gol atması. bu kadar basit...

bu arkadaşımızın ise öncelikleri farklı. kafa nasıl gol atarıma değil, nasıl penaltı kazanırıma çalışıyor. bu geceki maçta* bundan tamamen emin oldum. lan vursana... niye atıyorsun kendini yere göz göre göre? hakem mal değilse vermez penaltıyı, ha diyelim ki oldu da verdi. penaltıda gol atmak o pozisyonda gol atma ihtimalinden daha düşük...

hatasını bir nebze anlamış olacak ki bomboş pozisyonda pas verip delikanlılık yapmaya kalktı, iyice sıvamış oldu. yatsın kalksın chedjou'ya dua etsin...
  • takımı pasaportundan dolayı şu adama mahkum edenlerin allah belasını versin.

16 eylül 2014 galatasaray anderlecht maçı'nda dakika kaçtı hatırlamıyorum ama*; burak koşu yaparken arkadan bir uzun top gelirken defans araya girdi, sonrasında dönen topu bizden birisi aldı ve burak'a baktı, ve tabii ki bizim muhteşem oyun zekası olan(!) forvetimiz armut gibi offside'da bekliyor. ulan bir adım geri gel bari..

adam bekledi burak efendi gelsin iki metre diye ama nafile.. en son baskı gelince mecbur pası denedi ve tabii rakip kaptı. sonrasında muhteşem forvet de kollarını yana açarak zıpladı. hani "atsana artık" der gibi.

ikinci yarıda ceza sahasında topu ayağından açtığı pozisyonda da topu kovalamak yerine kendisini yere bıraktı ya hani [ki topun gittiği yönde rakip yoktu], işte o an dedim allah buna sebep olanların belasını versin.

sen orada kendini yere attın ya, bunca yıldır aldığım ürünlerden, formalardan sana giden paylar haram olsun sana..
  • golden sonra parmağındaki yüzüğü öpeceğine chedjou'nun taşaklarını öpmesi gereken topçu.
hesabın var mı? giriş yap