• "yanık sesli" tabirinin hakkını fazlasıyla veren sanatçı.
    o kadar güzel ve içten söyler ki bazen gözyaşlarınızı tutamazsınız. birkaç sene evvel memleketime konsere gelmişti. pek tanımadığımdan mıdır nedir gitmemiştim fakat trt müzik kanalında söylediği bir şarkıyla beni mest edince gitmediğime bin pişman oldum yeminle.
  • gecenin bir yarısı aklıma düşen şarkıcı.

mutsuz evimizde yaşadığım çocukluk zamanlarında meslek lisesinde okuyan ablam acı ve hüzün ile dinlerdi kasetini.
    alkolik baba, mutsuz anne, depresif abi. böyle bir ev. evlenerek evden kurtulmaktan başka bir hayali olmayan kro ablanın her sabah dinlediği burhan çaçan. buz gibi ev, henüz yanmayan soba. berbat kahvaltı. bir türlü evden ayrılmayan hamam böcekleri. neredeyse otuz yıl öncesi.
    çocukluk travması.

çok zaman geçmiş be burhan abi. o zamandan beri hiç aklıma gelmedin. bu satırları okur musun bilmem. okursan otuz yıl öncesinden sana yazılmış bir mektup olsun bu.
    hayatımın bir yerinde varsın işte.
  • memleketin yitip giden, unutulan değerlerinden biri. bir üst entrinin sahibi arkadaşımın da dediği gibi, enfes ezan okurdu.
  • çocukken 'karanfilim ez beni' türküsüyle tanıştığım şarkıcı.acayip keyifli gelmişti şarkı
    fındık fındık fındık ,
    alamadım şimdik,
    ceviz içi badem de vay fıstık :)
  • her yaz aklıma gelen üstad. özellikle denize girdiğimde. hep vurun dalgalar'ı söylüyorum kumbağ'da denize girerken.

geçenlerde gördüm, oğlunu evlendirmiş. allah mesut etsin.
  • diledim seni ve vurun dalgalar başta olmak üzere muazzam şarkıları olan adam.
  • gülmekten yarılmak isteyen arkadaşlar, "i chain my heart" ve "la bamba" yorumlarını dinlemeliler.

tabi burhan çaçanın efsane şarkısı "liseli"yi de unutmamak lazım. o da süper şarkıdır.
  • buda mı yalan ? (bkz: eighties nineties noughties)
  • 90’ların ilk yarısının yıldızlarından.
hesabın var mı? giriş yap