şükela:  tümü | bugün
 • mide bulandıran, insan denen varlıktan soğumaya yol açan, garibanların yüreğini yakan, iyiyüzlülüğün ve alçaklığın tarihini yazan sevgidir. müslüm lümpen proletaryanın peygamberidir ve acıların müzisyenidir.
 • garibanlığınızı ve fakir edebiyatınızı sikeyim, parasını da veririm fazlasıyla, üstü kalsın.

  zengin aşık olmuyor mu? zengin aşk acısı çekmiyor, efkarlanmıyor mu? hayatında derdi yok mu? müzik herkesin hakkıdır, evrenseldir. saçma sapan konuşmayın. müziğin ve sanatın zengini fakiri olmaz, sanatın hakkını verebilmek, tadını çıkarabilmek için zengin veya fakir olmaya gerek yok.

  saçma bulduğum fikir. neyin duyarını kasıyorsunuz anlamıyorum ki. derdiniz nedir? orta veya üst gelir seviyesinden insanlar müslüm baba dinleyebiliyorsa size giren çıkan nedir? bir tek siz acı çekiyorsunuz değil mi şu siktiğiminin dünyasında, en büyük acılar sizin. burjuva bir birey sizin acınızı anlayamaz, siz varken onların acı çekmeye hakkı yok değil mi? müslüm gürses'in müziğini bir tek siz anlayabilirsiniz zaten.. sadece siz o müziğin hakkını verebilirsiniz.

  burjuva olamayışınıza şaşmamak gerek, bu kafayla daha çok acı çekersiniz.
 • (bkz: herkesin bir anda müslüm gürses hayranı olması)

  (bkz: müslüm gürses'le dalga geçip sonradan hayranı olmak)

  yeter amk ya. her gün bir başlık açıp birbirinin aynısı entrylerle şuku peşinde koşmayı bırakın. tamam anladık herkes orospu çocuğu. salın artık.