• menude sunulan 1,5 ve duble seceneklerinin 1 porsiyondan hicbir farki olmayan, doneri tabaga daha cok yayarak adam siktiklerini sanan isletme. hayir efendim, bir kerelik bir subesine yapilan ziyaretin yorumu degil bu, son 4 yemegimizde baska baska subelerse basimiza hep ayni sey geldi. ilgiden simarip akilli gecinen kucuk esnaf zinciri.
  • torium şubesine uğrayıp yemek yemek istedik. fakat gel gör ki 20 dakika içerisinde üç defa çalışanlar ile etkileşime girmemize rağmen gelip sipariş alan olmadı. üstüne yanımıza kadar gelip arkasını dönüp gitti. burada yemek yemekten vazgeçtikten sonra çıkarken konu hakkında bilgi paylaşımı yaptık fakat aldığımız cevap çok daha saçma idi. 100 lira verip bizi mi satın alacaksınız şeklinde söylemde bulundular. işte ülkemizin muhteşem müşteriye bakış açısı…rezalet bir restaurant…
  • birçok yerde olduğu gibi bunlar da 2 lira farkla 1,5 porsiyon, 2 lira daha farkla da duble sattığını söylüyor. her birinde kaçar gram et olduğunu sorduğunuzda porsiyonda 80 gram, 1,5 porsiyonda 100 gram, dublede 120 gram olduğu cevabını alıyorsunuz. yani aslında 1,5 porsiyonun adı 1,5 kendi değil. standart porsiyonun iki katı olması gereken duble kebap ise aslında 1,5 porsiyon. dediğim gibi birçok mekan bu saçma sistemi uygulayarak aynı çakallığı yapıyor.

asıl yapması gereken şey olan bursa kebabından memnun kalmadık, duble olmasına rağmen porsyon küçük ve lezzeti tatmin edici değildi lakin künefesi nefisti. kaymak koydurunca bir künefeye 10 lira veriyorsun ama, o kadar olsun.
  • bursa kebabında en iyisi biziz nidalarıyla yanlış çıkış yapmakta olan firma. eğer bursa kebabı ya da lisanslandırılmış adıyla iskender hakkında ciddi bir damak zevkleri olsaydı o dükkanları kapatıp giderlerdi. sosu domates rendesinin kaynatılmış hali, pideler kuru ve küçük, kaynamış su taklidi yapan tereyağı ile kesinlikle olmamış.
  • beylikdüzü ekinoks'un yanında bulunan iskenderci.

az önce ofise iskender söyledik. tuz yok, içindeki pide kuş kadar, yoğurt desen ekşi ki ne ekşi. hayır adamı arayıp söylüyoruz telefonda söyleseydiniz diyor. ulan işini ben mi öğretcem. ayrıca iskenderi öyle güzel de değil. şeytan diyor ki yarın gidip mutfaklarına gir iskender nasıl yapılır servis nasıl yapılır öğret! domuz bunlar domuz.
  • (bkz: 15 eylül 2020 gıda tağşiş ve taklit listesi)

sen ufacık, suriyeli çırak çalıştıran bir dönerci değilsin, bilmem kaç tane şuben var. ete sakatat karıştırmayın arkadaşım ya, ondan kazanacağın para itibarını düşürmeye değer mi?
  • adının bursa hesap evi olması gereken işletme.
    yeğenlerim iskender isteyince bursa özdilekpatk avm şubesine gittik. biz tok olduğumuz için çocuklara toplamda 4,5 porsiyon iskender söyledik. menüde çay ikramımızdır yazdığı için beklerken birer çay içelim dedik. çocuklar yemeğini yedi, hesaba gittik. bizden içtiğimiz çayın parasını da kestiler.
    menüde çay ikramımızdır yazıyor dedim. onlar yemek yiyenler için geçerli diye cevap alınca madem öyle menüde bu şekilde yazın o zaman dedim. koskoca firmasınız içtiğimiz 4 çayın parasına mı kaldınız diye sorunca, o kadar çay içtiniz parasını alcam tabi cevabı üzerine peki diyip çıktım.
    ayrıca pidesi taş gibiydi, resmen bayat değil kurumuş pideyle iskender yemeye çalıştı çocuklar.
  • yediğim açık ara en kötü iskender. bir daha asla. mekan axis avm.
  • bursa'da bulunan anatolium avm'nin üst katında yemek yediğim yer.

arkadaşlar. bakın ben 3 haneli kiloda olan, yemek zevki yerinde, ev yemekleri dükkanı işletmiş bir adamım. ben hayatımda böyle rezil bir yemek yemedim.

iş seyahati için gittiğim bursa'da güzel iskender yapan yerler biliyordum fakat acelemiz olduğundan "bari iskender yemedik demeyelim" düşüncesiyle burayı bulduk. arkadaşla siparişleri verdik. ben 1,5 porsiyon siparişimi verdim. yemeği beklerken masamıza gelen kara sineklerle bayağı ilgilendim. daha çok ilgilendiğim, sineklere hiçbir şekilde reaksiyon gösterilmemesiydi. reaksiyondan kastım, alsın eline gazete kağıdı duvara yapıştırsın değil. sinek kovucu envai çeşit çözüm var. çok da pahalı olduklarını sanmam.

sonrasında yemekler geldi ama garson kafama atacak gibi bakıyordu. "tabaklar sıcaktır dikkat edin" dedi. tam yemeği koyarken tabak koluma değdi fakat bildiğiniz buz gibiydi tabak. onu boş verip yemeğe giriştim ki...

abi ömrümde böyle soğuk, böyle lezzetsiz et yemedim. çatalı batırdığımda içindeki pide, çatalı içine almamak için direniyordu. sanırım 1 haftası vardı pidenin çünkü hiç su ihtiva etmeyen kıtır ekmek gibiydi.

yedik yemekleri, kalktık. inanın ağzımı açıp bir şeyler söylerdim ama yetkililer arkada lak lak ediyor, döner ustası dediğiniz şahışların yaş ortalamaları 18-19, kasada tuşa basmaktan aciz kasiyer, vs.

onca şeyin arasında uğraşamadım yoksa ağzımı açardım ama ortam zaten tırt.

bir daha kapısından geçmem.
  • kişiliksiz, fastfood ambiyansında tipik bir avm işletmesi görünümünde olup, eklektik menüsü ve çok iddialı iskender kebabı da beş para etmez.
hesabın var mı? giriş yap