• şehir içi otobüs simülasyonu.

grafik: 10/4
    oynanış: 10/6
    optimizasyon: 10/4
    fikir: 10/9

ben satın almanızı tavsiye etmiyorum. sizin yerinize indirip kurdum ve oynadım. fikir oldukça güzel, aslında bakarsanız arayüzler vb. gerçekten güzel ayarlanmış. otobüsler de kötü değil. güzel de bir simülasyon kurulmuş. ama...

maalesef şehir çok çok küçük. bununla birlikte ets'deki gibi gerçek bir dünyada geçmiyor. küçük bir şehir yapılmış. max 10-15 saat geçirilecek bir oyun için 80 tl vermeye değmez. ara ara indirimlerle 40 liraya düşüyor alacaksanız o zaman alın. grafikler ise kötü. o kadar paraya bu kadar grafik olmaz.

ets'den sonra hiçbir otobüs sim oyunu beni tavlayamadı. sakın fernbus demeyin, fernbus deyenin ağzına kürekle vururum.
  • bir türlü çok kaliteli bir otobüs sümulatörü oyunu yapamadılar. bu oyunun son çıkanını da oynadım ama en gerçekçi hissiyatı bu verdi. yukarıda belirtilen bazı sıkıntılara rağmen omsi 2 ile birlikte en iyisi.

benzer şekilde hala çok kaliteli bir road trip tarzı oyun da yapamadılar. jalopy rakiplerinden bir tık daha iyi orada da.
  • bedava değildir. bedava olan, editör modudur.
  • şimdilik optimizasyon sıkıntısı olan oyun.
  • 2019 yılında konsollara gelecekmiş. konsollara gelen ilk otobüs simülasyon oyunu en kısa zamanda ets 2 de gelir inş.
  • fikir muazzam, saatler harcanabilir başında sıkılmadan. şehir içi bir map olduğundan dolayı bana map'i fazla ufak gelmedi, kullanışlı gayet ama asıl sorunu grafiklerinin 2003'ten kalma gibi olması. oyun fiziği de çok baş ağrıtıyor.

çok ekmek yemesi lazım yeni oyunun. ancak o zaman ets 2 efsanesine yaklaşabilirler bir ihtimal.

her ayarı ultra'da red dead redemption 2 oynarken bir gram ısınmayan bilgisayar bu oyunda fırına dönüşüyor. optimizasyonu çok kötü, cooking simulator getirdi aklıma. çerezlik sayılabilecek oyun bilgisayara bu kadar yüklenmemeli.
  • kendinizi 500t şoförü olarak hissedebileceğiniz, bir zamandan sonra görevleri tekrar eden oyun. omsi 2'nin basitleştirilmiş ve grafikleri yükseltilmiş halidir.

(bkz: omsi 2)

edit : yazım hatası
hesabın var mı? giriş yap