• business class ta gideceğiniz yere uçar economy class ta gidersiniz.
  • business class'da bileti sirket aliyordur, economy class'da kendin aliyorsundur.

cok zenginler istisnadir. ibnelik yapip kaideyi bozmasinlar.
  • business class olmasaydı economy class daha pahalı olurdu, fiyat farklılığı yaratılması her sektör için 2 tarafa da kazandırır, ben mesela business'de oturanları hiç garipsemem ama migros ton balığı alacağına dardanel ton balığı alanları garipserim, ama o dardanelleri alan olmasa ben de migros ton balığını o kadar ucuza alamazdım, o yüzden çok da şey etmemek lazım
  • business class'ta sıcak havlu ikramı yapılır. kimse de çıkıp demez ki "kardeş bu ne? napcam ben bunu?". hostesler size adınızla hitap eder; e.g. ahmet bey kahvenizi nasıl alırsınız? siz adınız sanınızla bir bireysinizdir, çünkü paranız vardır. bir de yemekleri şapkalı şefler ikram eder.
    haa bir de uçuş öncesi lounge'lardan ücretsiz yararlanırsınız ki atatürk havalimanı thy business lounge dünya standartlarının ötesindedir, şiddetle tavsiye edilir. olur da bir gün elinize bir fırsat geçerse 5 saat öncesinden check-in yaptırıp gidin, sinemadan masaja, envai çeşit yemekten içkiye tüm hizmetlerden sonuna kadar yararlanın.
  • ozellikle 4-5 saatin uzerindeki ucuslarda hayvani olan farktir.

isim geregi 11 yildir uzunlu kisali ucuslar yapiyorum birkac defa upgrade olarak business'ta ucabildim. 8-9 saatlik tayland ya da 10-11 saatlik amerika ucuslarinda ekonomi sinifinda yolculuk edince neredeyse tankerlerle iltica eden kacak gocmenler gibi iniyorsunuz. konfor falan kimse aramiyor zaten de daracik koltuklar, cocuk aglama sesleri, horlama sesleri, ayakkabilar cikinca etrafa yayilan kokular falan resmen izdirap. 1 ay icerisinde 1 kez hindistan 1 kez hk yaptiktan sonra pertim cikti ve uzun ucuslara beni yazmayin artik dedim.

business ise bambaska. hele son yillarda gerek o yatak olan koltuklari gerekse genis oturma alani hic yorulmadan seyahat etmenizi sagliyor. yemek olayi cok muhim degil, harika ama aslolan o degil. kisacasi paraniz varsa uzun ucuslar icin business her turlu deger. ama 3 saat ve daha kisa ucuslar icin gereksiz.
  • business class'ta gideceginiz yere vardiginizda uykunuzu almis, kafayi dinlendirmis, toplantiya girmeye hazir haldesinizdir. eger sirket sizi red eye ucurup, iner inmez calismanizi bekliyorsa biznız klas gonderir. economy class'tan kafanizin icinde filler sikisiyor gibi inersiniz, islevsel hale gelmek icin vardiginiz yerde bir gece uyursunuz.
  • konuya ilişkin bütün espriler yapılmış bir tek grup seks esprisi eksik kalmış.
    business classta dilerseniz pilot gelip size tantra masajı yapıyor, uçaktan inip toplantıya gidiyorsunuz. economy de kabin amiri sizi sikiyor, otele gidip uyuyorsunuz.
  • whokares gelsin açıklasın. bu konuda o ne derse odur aga.
  • la bi fark yok olm. isteğe göre steak, suşi yapıyorlar, markalı viskiler falan var. bi de koltuk dişçi koltuğu gibi yatar en fazla. sizin merak etmeniz gereken yer first class. işte orada işler çok değişiyor;)
hesabın var mı? giriş yap