• benden baskasinin dualarini kabul etmemesi icin dua etsem cok zor durumda kalacak tanridir.
  • amin diyorsunuz ve hoop gercek olmus duaniz, ne guzel degil mi? ama yok boyle bi tanri, umitlenmeyin hemen. bilsem de soylemem size zaten. keriz miyim lan ben.

ama bi tane ayni ise yarayan tanri biliyorum, bunu zaten hepimiz biliriz. ve onu da kendimiz yaratiriz ya da yok ederiz. istekleri gerceklestirebilmesi, onun ne kadar beslenmesine ve buyumesine bakiyor. el yapimi tanri; para. evet bilmenizde mahsur yok. isinize yaramaz zaten sahip degilseniz.

babam hep derdi; paran olmazsa selam bile "alamazsin", olursa eger meraklanma, "verirler". ben ekmek davasina henuz baslamistim ilk duydugumda bunu. bir merhaba kac liraya tekabul eder, hic fikrim yoktu. cunku ben o yasima kadar hicbir "naber"e misket vermemistim sumuklu ercan'a ya da ne bileyim hicbir gazoz kapagi vermemisti bana patlak goz suleyman.

zengin, cok zengin insanlar goruyorum. bir saniyelik kararlarla yeni bir seyler satin alirken onlar, gecelerce babamim zayif getirmezsem eger, alacagi bisiklet icin ettigim dualar gelir aklima hep. bir de onca dualarima ragmen gelen o zayif.

tanriyi ilk kandirisim da iste tam bu zayifa denk geliyor. o cocuk aklimla gunluk yazmaya karar verip, gelen zayif icin pismanlik ve babami uzdugum icin icimi sarmalayan huzun dolu ve kavusamadigim o yesil bisiklete duyulan ozlem dolu cumlelerle yazilip, babamin okuyabilecegi ama sanki kuytulara gizlenmis susu verilmis gunlugumle alt ettim iste seni. o zayifa ragmen benim olmustu yesil bisiklet, ben yaptim bunu. sana dualar etmistim oysa ki, gecelerce hem de. bana bunu yaptirmak zorunda miydin?

hic bosuna aramayin, yok boyle bi tanri. kucucuk bi cocugun bile duasini kulak ardi edip, onu hileye sevk eden bi tanrimiz var yerseniz.

lan burda keseyim, entry yazicam derken carpacak marpacak.

ayrica it herif sen de dersine calisip o zayifi getirmeseydin diyenler olabilir ama hoca takmisti bana :( ben ne yapabilirdim acabaaaaa?!
hesabın var mı? giriş yap