• haticeye değil neticeye bakmak lazım. gayet güzel araçlardır. atların eziyet görmesinin önüne geçtikten sonra üzerlerinde recep tayyip fotoğrafı da olsa dert değil.
    not: ex yazlıkçı adalı.

reklamlar: başlık sevginizi ve ilginizi bekler.*
    (bkz: fetö kılıçdaroğlu ve arkadaşları)
  • otobüs ve minibüsler gibi hava almayan, tasarımları da felaket olan araçlar olmuş.

biz zaten temiz, mis gibi hava solumak için adalara gidiyoruz adamlar bizi yine her tarafı kapalı minibüsten bozma araçlara zorluyorlar. umarım bir geri dönüşü varsa düzeltilir yoksa adalara hele de yaz mevsiminde giden hiç kimsenin böyle araçlara bineceğini zannetmiyorum.

edit: şu linkte yazın açılabileceği belirtilmiş. umarım eskisinden daha güzel işler, hem çevre hem de hayvan hakları açısından daha verimli olur.

bence bisiklet sürebilen herkes adalarda bisikleti tercih etmeli . hem sağlıklı hem çevreci hem de muazzam doğa manzaraları ile dolu. bu sayede araba girmeyen muhteşem patikaları da keşfetme şansınız ve daha maceralı bir geziniz olmuş olur.
  • eski akp ibb belediyesi bile otobüs renkleriyle ilgili anket yapmış, kazanan eflatun rengine otobüsleri boyamıştı. ben yaptım oldu şeklinde iş yapma modası geçti, halka bir şey sunacaksanız önceden sorun araştırın yoklama yapın, internet çağında çok kolay bunu yapmak.
  • beğenmedim. atlar daha güzeldi. umarım atları geri getirirler.

edit: hep derim ekşi insani ideal değil aksine azıcık kültürlü yobazlardır, şikayet ettikleri yasakçı zihniyeti kendi çıkarlarına ters düştüğü için eleştirir, kendi yasağını da ölesiye savunur.

yanlış olanı doğru hale getirip olanı güzelleştirmek, denetlemek, çözmek yerine ortadan kaldırıp kültürel geleneği korumayı seçemezler. geri zekalı deyince alınıyorlar.

atlı faytonun kaldırılması hatadır. dünyanın her yerinde benzer atlı faytonlu geziler yapılır. üç tane saçma hayvanseverin tepkisi yüzünden ülke saçma sapan hale geldi. düzeltilmeli idi.

ayrıca:
    (bkz: köpeksiz sokaklar istiyoruz)
  • fayton yerine gelen mini araçlar gayet sempatik, bir çeşit golf arabası gibi.
    diğer büyükler de klasik çirkin minibüs tadında.
    her tarafı kapalı değil her tarafında açılır kapanır pencere var fotoğraflarda görülüyor.

https://im.haberturk.com/…b7e4a5a5e41478bd4986b.jpg

açılır kapanırlığı daha açıklayıcı link:
    https://twitter.com/…vic/status/1271773634894409728
  • atları geri isteyenlere at siki girsin diyorum.

renkleri dışında araçların bir sıkıntısı yok. o atlara edilen eziyetler de daha diğer dünyaya göçmeden bu dünyada gram gram canınızdan çıkar inşallah.
  • elektrikli olması yeterli, atları da eziyetten kurtardılar, mutlaka çok güzel araçlar vardır ama eğer fiyatları da uygunsa, halkın parasını lükse harcamadılarsa bence iyi yapmışlardır. itibardan tasarruf etme devrindeyiz. (bkz: ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya) olmasındansa, yeğdir.
  • görsel
    şu şekil araçlar olsaydı daha güzel olurdu sanki.

edit: yazları yanları açılıp bu şeklegelebiliyormuş araçlar. iyi bir seçim olmuş. bilgilendiren yazarlara ayrıca teşekkürler. :)
  • ne o öyle adabüs mü ? aslında çokta fena durmuyor safari jeepleri gibi olmuş ben gayet beğendim.
  • her açıdan olması gereken şekilde güzel olmuştur, tek derdiniz renk olsun.
hesabın var mı? giriş yap